В Запоріжжі відбулося засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю

В Запоріжжі відбулося засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю. запоріжжя, засідання, організація, підприємство, інвалідність, table, person, sitting, indoor, people, group, window, clothing, furniture, man. A group of people sitting at a table

В Запоріжжі відбулося засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю. запоріжжя, засідання, організація, підприємство, інвалідність

В Запоріжжі відбулося засідання регіональної комісії з питань діяльності підприємств та організацій громадських організацій осіб з інвалідністю у Запорізькій області, яке провела директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова.

Розглядались заяви від вказаних підприємств щодо отримання дозволу на право користування пільгами з оподаткування.

До комісії звернулися керівники: Запорізького виробничого підприємства «Неон» Українського товариства глухих; підприємства «Домінус-05» громадської організації сімей інвалідів з дитинства «Нове життя»; обласної організації Українського товариства глухих та підприємства «Рассвет-Плюс» громадської організації інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя».

На виробничому підприємстві «Неон» Українського товариства глухих працює 116 осіб, з них 63 особи з інвалідністю, що становить 54%. Основним видом діяльності є виробництво та реалізація трансформаторів малої та середньої потужності. Підприємство також виконує роботи промислового характеру: ремонт електродвигунів, трансформаторів, котушок, різання давальницької сировини на заготовки, ремонт медичного обладнання, виготовляє іншу продукцію: металеві вироби (шафи для робочого одягу, верстати), дерев’яні щити та тару, вузли та деталі для електротехнічного обладнання тощо.

Група розробки понад п’ять років щорічно впроваджує у виробництво нові трансформатори згідно із замовленнями споживачів. Зокрема, у цьому році запущено виробництво зварювальних трансформаторів. На підприємстві в 2,5 разу зросла діяльність промислового характеру, що допомагає забезпечити роботою працівників з інвалідністю.

Підприємство було створено також з метою навчання осіб з інвалідністю по слуху посильним для них професіям, їх працевлаштування та соціальної реабілітації. Основним напрямком є пошук та організація виробництва продукції, яку можуть виготовляти люди з вадами слуху. На підприємстві всі робочі місця для осіб з інвалідністю атестовані згідно з індивідуальною програмою реабілітації.

На підприємстві «Домінус-05» громадської організації сімей осіб з інвалідністю з дитинства «Нове життя» працює дві особи з інвалідністю. Основним видом діяльності є виготовлення постільної білизни та робочого одягу. Підприємство організовує роботу вдома осіб з інвалідністю, які не можуть ходити.

У Запорізькій обласній організації Українського товариства глухих працює 24 особи, з них 15 осіб з інвалідністю (63%). Організація здійснює свою статутну діяльність по соціальному захисту осіб з інвалідністю зі слуху, робить усе можливе, щоб ліквідувати існуючий бар’єр між глухими і оточуючими, створює оптимальні умови для життя, трудової діяльності творчості і відпочинку вказаної категорії громадян.

На обліку в організації зареєстровано 2492 особи з інвалідністю зі слуху, із них 198 дітей. Протягом 2018 року організацією надано допомогу на майже 2,5 тисяч звернень щодо вирішення медичних, пенсійних, правових питань, оформлення субсидій тощо.

Обласна організація УТОГ є неприбутковою, фінансування здійснюється тільки на заробітну плату працівникам організації.

Її успішна робота також залежить від підтримки держави, однією з найбільш вагомих є надання пільг з оподаткування. Це дає можливість фінансувати заходи з соціального захисту осіб з інвалідністю та утримувати інфраструктуру (клуби, територіальні організації).

Підприємство «Рассвет-Плюс» громадської організації інвалідів – осіб з пересадженими органами «Надія на життя» налічує сім працівників, з них четверо – особи з інвалідністю (57%). Підприємство створено у 2005 році для вирішення проблем трудової реабілітації осіб з інвалідністю І групи. Спеціалізація діяльності підприємства – це інжинірингові послуги (розробка проектної документації у сфері будівництва, виконання електромонтажних робіт), поліграфічна діяльність, вироби з деревини, зокрема, паливних брикетів.

На підставі приведеної інформації члени регіональної комісії одностайно вирішили рекомендувати голові облдержадміністрації надати дозвіл на право користування пільгами з оподаткування зазначеним підприємствам з 01.01.2019 року.

Міністерство соціальної політики України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*