Всі нові і реконструйовані ресторани та кафе повинні обов’язково будуватися доступними для людей з інвалідністю – нові ДБН

Всі нові і реконструйовані ресторани та кафе повинні обов’язково будуватися доступними для людей з інвалідністю – нові ДБН. дбн, доступність, заклад харчування, інвалідність, інклюзивність, screenshot, newspaper, abstract, person. A screenshot of a newspaper

Всі нові і реконструйовані ресторани та кафе повинні обов’язково будуватися доступними для людей з інвалідністю – нові ДБН. дбн, доступність, заклад харчування, інвалідність, інклюзивність

У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» введено обов’язкове влаштування доступного простору для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп у всіх нових і реконструйованих закладах харчування: ресторанах, кафе, піцеріях, бістро тощо. Норми діють з 1 квітня цього року.

«Всі громадські заклади і місця мають бути доступними для кожного, у тому числі, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп. Ресторани, кафе та інші заклади харчування – не виключення. Досі багато таких закладів банально не мають пандусу на вході, вже не кажучи про спеціальні туалетні кімнати чи меню зі шрифтом Брайля. Так не має бути! Тому у нових ДБН щодо інклюзивності введені конкретні обов’язкові вимоги щодо влаштування безбар’єрного простору в закладах харчування», – сказав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Згідно з новими ДБН, місця для осіб з інвалідністю у закладах харчування повинні розміщуватися для їх зручності – поблизу від входу, а не у прохідній зоні. Доступ до будівель та приміщень має бути забезпечений пандусами/підйомниками або ліфтами. Крім цього, мають бути доступні туалетні кімнати.

У нових ДБН наведено чіткі приклади з розрахунками щодо правильного облаштування доступних зон обслуговування та відстаней між столиками.

Довідково.

Нові ДБН розроблені ПАТ «КиївЗНДІЕП» на заміну ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Вони адаптовані до європейських норм та містять наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*