Європейські стандарти працевлаштування для осіб з інвалідністю України: реалії та перспективи (ВІДЕО)

Європейські стандарти працевлаштування для осіб з інвалідністю України: реалії та перспективи (ВІДЕО). дискримінація, моніторинг, працевлаштування, ринок праці, інвалідність, person, man, human face, tie, suit, clothing, male. A man wearing a suit and tie

Європейські стандарти працевлаштування для осіб з інвалідністю України: реалії та перспективи. дискримінація, моніторинг, працевлаштування, ринок праці, інвалідність

Прес-центр “Укрінформ”. 14 грудня, 13.30 – Європейські стандарти працевлаштування для осіб з інвалідністю України: реалії та перспективи.

Організатор: ГПО “Права людини”.

Учасники: Віталій Дроботун – директор ГПО “Права людини”; Людмила Перевертень – президент ГО “Для спільної справи”, керівник Соціального проекту “Дуже потрібна робота”; Олег Полозюк – спеціаліст відділу нормативно-правового забезпечення ВГО “Національна Асамблея людей з інвалідністю України”; Віталій Пчолкін – виконавчий директор ГО “Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю “Група активної реабілітації”.

Коротко. Під час заходу буде презентовано аналітичний звіт “Практики роботи Міністерства соціальної політики України та державної служби зайнятості України у забезпеченні рівності доступу людей з інвалідністю у сфері працевлаштування”.

Звіт підготовлено в рамках проекту “Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про Асоціацію”, який реалізує Громадська організація “Правозахисна організація “Права людини”.

Протягом серпня – жовтня 2017 року експертами ГПО “Права людини” було проведено моніторинг імплементації в українське законодавство відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та Європейським Союзом норм щодо протидії дискримінації та забезпечення рівного доступу до ринку праці осіб з інвалідністю. Зокрема, було проаналізовано:

Ефективність сучасної системи сприяння зайнятості осіб з інвалідністю в Україні.

Контроль за дотриманням нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Ефективність системи сплати адміністративно-господарських санкцій та наповнення фондів, направлених на заходи сприяння працевлаштуванню.

Система захисту від дискримінації осіб з інвалідністю у сфері зайнятості.

Захід має на меті презентацію Звіту та Рекомендацій органам влади щодо приведення практик роботи Міністерства соціальної політики України та Державної служби зайнятості України у забезпеченні рівності доступу людей з інвалідністю у сфері працевлаштування до відповідності з Європейськими стандартами.

Довідково. “Забезпечення особам з інвалідністю рівних можливостей до працевлаштування в контексті імплементації Угоди про Асоціацію” реалізується за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках проекту “Громадська синергія” під егідою Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і необов’язково відображають точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження”.

Контактна інформація за тел.: (044) 361-39-35 (Віталій Дроботун, директор ГПО «Права людини») або e-mail:

Підсумкові матеріали:

Рівень безробіття людей з інвалідністю у першому півріччі перевищив 73% – звіт ГПО «Права людини»

Рівень безробіття людей з інвалідністю працездатного віку в першому півріччі поточного року перевищив 73%, що свідчить про неефективність сучасної системи сприяння зайнятості та працевлаштуванню цієї категорії людей.

Про це йдеться у звіті громадської організації «Правозахисна організація «Права людини», що був презентований на круглому столі в Укрінформі «Європейські стандарти працевлаштування для осіб з інвалідністю України: реалії та перспективи».

«Сучасна система сприяння зайнятості та працевлаштуванню цієї категорії осіб не сприяє ефективному виконанню поставлених завдань національної політики держави в цьому напрямку», – йдеться у дослідженні.

У звіті наводяться дані Міністерства соціальної політики України, відповідно до яких станом на липень чисельність працюючих осіб з інвалідністю склала 677 828, у тому числі працездатного віку від 18 до 60 років – 540 187.

«Загальна кількість людей з інвалідністю працездатного віку становить 2 062 259, тоді показник зайнятості цієї вікової групи становитиме 26.2%. І навпаки, рівень безробіття даної категорії – 73,8%», – підрахували експерти організації. При цьому, порівнюючи з 2005 роком, цей показник є кращим. «Проте, незважаючи на розвинуте законодавство у сфері сприяння інтеграції осіб з інвалідністю, їх працевлаштуванню, в Україні досить низький рівень зайнятості осіб з інвалідністю», – наголошується у звіті.

Серед рекомендацій уряду у звіті зазначено необхідність переходу від медичної моделі реабілітації осіб з інвалідністю в сфері зайнятості до системи, спрямованої на «можливості», підтримку та супровід на робочому місці.

Протягом серпня-жовтня експертами правозахисної організації було проведено моніторинг імплементації українського законодавства відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС норм щодо протидії дискримінації та забезпечення рівного доступу до ринку праці осіб з інвалідністю.

Відео з круглого столу:

Укрінформ +ФОТО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*