Інвалідність – не вердикт

Інвалідність – не вердикт. роман залевський, візочник, екстремал, особливими потребами, інвалідність, wall, indoor, person, clothing, furniture, computer, table, human face, office building, office. A man sitting at a desk in front of a computer

Інвалідність – не вердикт. роман залевський, візочник, екстремал, особливими потребами, інвалідність

Після побутової травми чернівчанин Роман Залевський опинився на інвалідному візку. Та чоловік вирішив: не час відлежуватись. Дайвінг, сплав на байдарках, авторалі. Візочнику – екстремалу навіть вдалося переплисти третину Атлантичного океану.

Вже протягом 24 років чернівчанин Роман Залевський не відчуває власних ніг. На інвалідному візку опинився після побутової травми.

Роман Залевський, візочник: «Мені потрібно було зняти кабель, силовий кабель. І просто я зірвався з висоти й все. Але жити потрібно, щось залишити не тільки собою займатися. І почав займатися громадською діяльністю».

Чоловік вирішив підтримувати і допомагати таким, як він, людям з інвалідністю. Він заснував протезно-ортопедичне підприємство. Діти з різними діагнозами і зокрема з діти – сироти, отримують тут ортези, корсети, ортопедичне взуття – і не лише. Безкоштовно, адже усе – за державний кошт. Соціальні працівники кажуть, Роман власним прикладом допомагає багатьом дітям позбутися недуг.

Марія Жибчин, соціальний працівник: «Дуже задоволені знайомством з Романом, деякі засипають його питаннями. Розумієте. Це є приклад, коли до тебе приїхала людина, ти бачиш, що вона також з особливими потребами. Але не дивлячись на це у неї є сім’я, дружина, кар’єра. Вона цікавий співрозмовник. Вона допомагає іншим людям. Діти просто беруть з нього приклад».

Травма хребта також не змусила Романа відмовитись від мрій. Дайвінг, різноманітні спортивні змагання, сплав на байдарках, авторалі. Йому навіть вдалося переплисти третину Атлантичного океану.

Роман Залевський, візочник: «6 днів ми були в океані. 5 з половиною до Гібралтару доходили, потрапляли у серйозні шторми. Волни по 5, 6 метрів, такі хвилі були. Там немає як на яхті на візку, на руках пересувалися».

Після такого візочником – екстремалом навіть зацікавились представники Книги рекордів Гіннеса. Роман мріє разом з дружиною – візочницею, яка приїхала до нього з Луганської області, ще й стрибнути з парашутом. Олександра розповідає, пишається своїм чоловіком.

Олександра Залевська, дружина: «Как же не гордиться. Он пример для меня, поэтому все, что делает Рома, я его стараюсь поддерживать. Он является примером для меня и для многих».

А ще Роман мріє, що міста України стануть доступнішими для людей на колесах і готовий заради цього докласти чимало зусиль.

Телеканал “Чернівці”

Одна репліка к “Інвалідність – не вердикт”

  1. Денис :

    добрый день.
    пару комментариев по статье
    http://invak.info/zhizni-i-lichnosti/invalidnist-ne-verdikt.html

    Волни по 5, 6 метрів, такі хвилі були.
    слово “Волни” нужно заменить на “Хвилі”

    Там немає як на яхті на візку, на руках пересувалися».
    – вот это предложение непонятное какое-то, видимо, хотели сказать: На яхті під час шторму не завжди була можливість пересуватися на візку – пересувався на руках, такі були “штормові” умови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*