Краща за Вікіпедію: як київський психолог допомагає батькам «особливих» дітей

Краща за Вікіпедію: як київський психолог допомагає батькам «особливих» дітей. київ, черниш олена, заняття, психолог, інвалідність, indoor, ceiling, wall, chair, furniture, person, floor, table, computer, office building. A group of people in a room

Краща за Вікіпедію: як київський психолог допомагає батькам «особливих» дітей. київ, черниш олена, заняття, психолог, інвалідність

Як розповісти дитині про секс? Як пояснити дитині, що вона – «особлива»? Як навчити дитину не маніпулювати свою хворобою? Ці та багато інших питань розглядають на безоплатному курсі «Школа батьківства» у Київському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю.

Окрім сердечно-хвилюючих питань психолог допомагає матусям дітей з інвалідністю навчитись жити, а не існувати. Для більшості жінок, що зіштовхнулись з важкохворими дітьми найбільшою проблемою є зрозуміти: що життя не закінчилось, особливо їх особисте.

«Щаслива мама – щаслива дитина» – ось головний посил, який я намагаюсь їм донести, каже психолог Черниш Олена. У центрі вона викладає вже протягом 4-х місяці у рамках програми «Школа позитивного батьківства».

– Методики я використовую найрізноманітніші, зазвичай вони підбираються до теми заняття. Але найбільшою популярністю у батьків користується форма діалогу. Вони люблять коли з ними просто спілкуєшся, адже у них є безліч запитань, на які вони не знаходять відповіді самостійно.

Краща за Вікіпедію: як київський психолог допомагає батькам «особливих» дітей. київ, черниш олена, заняття, психолог, інвалідність

Звісно, у груповій роботі важко приділити достатньо уваги кожному, бо у всіх різне бачення та різні запити. Під час занять у групі зазвичай пані Олена дає загальні терміни, які потім кожен адаптує на свою потребу.

– Тут найголовніше – бачити задачу: для чого ти це робиш. У моєму випадку: щоб люди зрозуміли й прийняли основу ідею, щоб отримали хоча б частину відповідей на свої питання.

Олена Степанівна працює з батьками вже понад 20 років й точно знає, що в освіті без батьків навіть найкрутіші педагоги безсилі. Не має значення чи здорова дитина, чи інвалід – без батьків вона не зможе стати Людиною.

– Ці заняття є надзвичайно корисними, а що найголовніше – цікавими. Для мене це було перше, але я точно знаю, що хочу відвідувати їх ще, і ще, і ще. Питання, які піднімаються під час занять, зазвичай сидять глибоко в середині й ти боїшся про них заговорити. А тут у тебе є можливість не лише їх обговорити, а й навіть вислухати поради від психолога та поділитись своїм досвідом з іншими, – поділилась враженнями мама Юлія.

Краща за Вікіпедію: як київський психолог допомагає батькам «особливих» дітей. київ, черниш олена, заняття, психолог, інвалідність

Пані Черниш переконана, що батьки «особливих» дітей нічим не відрізняються від інших, єдине що, ці батьки мають проблеми із соціалізацією, і це їх сильно турбує. Своєю основною задачею вона ставить змінити їх ставлення та гостроту до ситуації, що сталася.

– У рамках цієї програми ми намагаємось долучати різних психологів та спеціалістів, які б працювали з мамами та допомагали їм розвиватись та відчувати себе щасливими. Вони збираються тут аби поділитись своїм досвідом , аби від спеціаліста почути ті відповіді, які їх цікавлять та турбують. Тому що вони можуть напряму поставити питання и тут же отримати відповідь, – розповідає працівник центру.

Заняття проходять 1-2 рази на місяць, але користуються великою популярністю – щоразу їх відвідує близько 20 мам.

Марічка Шамота

Вечірній Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*