Краща за Вікіпедію: як київський психолог допомагає батькам «особливих» дітей

Краща за Вікіпедію: як київський психолог допомагає батькам «особливих» дітей КИЇВ ЧЕРНИШ ОЛЕНА ЗАНЯТТЯ ПСИХОЛОГ ІНВАЛІДНІСТЬ

Як розповісти дитині про секс? Як пояснити дитині, що вона – «особлива»? Як навчити дитину не маніпулювати свою хворобою? Ці та багато інших питань розглядають на безоплатному курсі «Школа батьківства» у Київському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю.

Окрім сердечно-хвилюючих питань психолог допомагає матусям дітей з інвалідністю навчитись жити, а не існувати. Для більшості жінок, що зіштовхнулись з важкохворими дітьми найбільшою проблемою є зрозуміти: що життя не закінчилось, особливо їх особисте.

«Щаслива мама – щаслива дитина» – ось головний посил, який я намагаюсь їм донести, каже психолог Черниш Олена. У центрі вона викладає вже протягом 4-х місяці у рамках програми «Школа позитивного батьківства».

– Методики я використовую найрізноманітніші, зазвичай вони підбираються до теми заняття. Але найбільшою популярністю у батьків користується форма діалогу. Вони люблять коли з ними просто спілкуєшся, адже у них є безліч запитань, на які вони не знаходять відповіді самостійно.

Звісно, у груповій роботі важко приділити достатньо уваги кожному, бо у всіх різне бачення та різні запити. Під час занять у групі зазвичай пані Олена дає загальні терміни, які потім кожен адаптує на свою потребу.

– Тут найголовніше – бачити задачу: для чого ти це робиш. У моєму випадку: щоб люди зрозуміли й прийняли основу ідею, щоб отримали хоча б частину відповідей на свої питання.

Олена Степанівна працює з батьками вже понад 20 років й точно знає, що в освіті без батьків навіть найкрутіші педагоги безсилі. Не має значення чи здорова дитина, чи інвалід – без батьків вона не зможе стати Людиною.

– Ці заняття є надзвичайно корисними, а що найголовніше – цікавими. Для мене це було перше, але я точно знаю, що хочу відвідувати їх ще, і ще, і ще. Питання, які піднімаються під час занять, зазвичай сидять глибоко в середині й ти боїшся про них заговорити. А тут у тебе є можливість не лише їх обговорити, а й навіть вислухати поради від психолога та поділитись своїм досвідом з іншими, – поділилась враженнями мама Юлія.

Пані Черниш переконана, що батьки «особливих» дітей нічим не відрізняються від інших, єдине що, ці батьки мають проблеми із соціалізацією, і це їх сильно турбує. Своєю основною задачею вона ставить змінити їх ставлення та гостроту до ситуації, що сталася.

– У рамках цієї програми ми намагаємось долучати різних психологів та спеціалістів, які б працювали з мамами та допомагали їм розвиватись та відчувати себе щасливими. Вони збираються тут аби поділитись своїм досвідом , аби від спеціаліста почути ті відповіді, які їх цікавлять та турбують. Тому що вони можуть напряму поставити питання и тут же отримати відповідь, – розповідає працівник центру.

Заняття проходять 1-2 рази на місяць, але користуються великою популярністю – щоразу їх відвідує близько 20 мам.

Марічка Шамота

Вечірній Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*