Подолати бар’єр: Як переселенець у Сєвєродонецьку допомагає створювати привілеї людям з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

Подолати бар’єр: Як переселенець у Сєвєродонецьку допомагає створювати привілеї людям з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО). микола надулічний, сєвєродонецьк, переселенец, проект, інвалідність, outdoor, person, road, man, wheel, riding, transport, wheelchair, land vehicle, vehicle. A man riding a bicycle on a road

У межах проекту “Близький Схід” кореспонденти “112 Україна” продовжують оповідати історії жителів Донбасу, які змінюють на краще себе, своє оточення і простір довкола

Подолати бар’єр: Як переселенець у Сєвєродонецьку допомагає створювати привілеї людям з інвалідністю. микола надулічний, сєвєродонецьк, переселенец, проект, інвалідністьПереселенець у Сєвєродонецьку допомагає створювати привілеї людям з інвалідністю / “112 Украина”

Переселенець з Луганська Микола Надулічний з початком війни змушений був покинути рідне місто й оселитися в Сєвєродонецьку. У Луганську чоловік мав свій завод з перероблення та виготовлення пластикової тари. У новому для себе місті Микола займається проектами для покращення життя людей з інвалідністю, працює в агентстві регіонального розвитку менеджером. А ще він голова Асоціації організацій людей з інвалідністю на Луганщині.

На таку роботу Миколу наштовхнули власні життєві обставини. Чоловік уже сім років у інвалідному візку після нещасного випадку. Проте він прагне звичайного життя і хоче допомогти іншим людям з інвалідністю, яких на Луганщині понад 28 тис., почуватися в місті комфортно.

“Усе залежить від людини, усе в її руках. Якщо хоче жити, живе, не хоче – лежить удома”, – говорить Микола.

Микола працює над різними проектами. Серед них – доступність житла, магазину, аптеки, лікарні, держустанови. Одне з питань, яким займається чоловік, — електричний підйомник, на який обласна влада спрямувала 130 тис. грн. Пристрій встановили біля Луганської військово-цивільної адміністрації.

Проте бар’єрність не єдина проблема, яку треба подолати. Микола хоче створити пекарню, де працюватимуть діти з аутизмом і синдромом Дауна, та організувати програму для дітей з інвалідністю, котрі випустилися з інтернатів. Щоб це все реалізувати, потрібні кошти. Частину їх планують заробити завдяки цьому швейному цеху. Поки лише починають працювати. Пізніше тут працюватимуть 16 осіб, і понад половина з них – з інвалідністю. У цеху шитимуть одяг з орієнтацією на Європу. Про постачання продукції попередньо домовилися з дрібними підприємцями із Франції та Нідерландів. У планах, за словами Миколи, податися на тендер і шити простирадла, наволочки.

Прикладів повернення людей з інвалідністю до соціуму в області багато, переконує чоловік. Наприклад, ветерани АТО, які виступили на “Іграх нескорених”.

Один з таких прикладів — Михайло Ткачук, екс-військовик батальйону “Айдар”. Понад три з половиною роки тому під час боїв зазнав кілька контузій. І для нього це так не минулося. Попри інвалідність Михайло не припиняє займатися спортом. Це його власна програма реабілітації. У 53 роки чоловік проходив відбір до збірної України на “Ігри нескорених” — спортивні змагання, де беруть участь колишні військовослужбовці з інвалідністю з багатьох країн світу.

Нині на Луганщині працюють сім центрів соціальної реабілітації. Однак найкращі установи наразі в окупованому бойовиками Луганську.

Микола, за його словами, мріє не тільки розвивати проекти для людей з інвалідністю, а й повернутися до рідного Луганська та відновити свій завод.

https://youtu.be/zsTrNH-ncsQ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*