«Я ніколи навіть не відчував, що не такий, як усі»

«Я ніколи навіть не відчував, що не такий, як усі». максим шостацький, дистрофічна дисплазія, діагноз, спортсмен, інвалідність, fence, bench, outdoor, person, clothing, wooden, smile, furniture, glasses, table. A woman sitting on a wooden bench

«Я ніколи навіть не відчував, що не такий, як усі». максим шостацький, дистрофічна дисплазія, діагноз, спортсмен, інвалідністьМаксим Шостацький нині працює адміністратором в одному з кінотеатрів Хмельницького. Фото: автора

«Маленька людина з великим серцем» – саме так називають друзі 28-річного хмельничанина Максима Шостацького, який народився з дистрофічною дисплазією, пише ye.ua.

Маленькі люди в багатьох викликають лише почуття поблажливості й жалість. При цьому мало хто знає, що серед них багато талановитих і яскравих особистостей. Максим Шостацький саме такий. Він комунікабельний, веселий та дуже позитивний. Хлопець з’явився на світ під щасливою зіркою і власною наполегливістю, цілеспрямованістю та харизмою зумів завоювати своє місце під сонцем, незважаючи на другу групу інвалідності.

Батьки Макса та його молодша сестричка мають нормальний зріст, і в родині подібних діагнозів ні в кого більше немає. У дитячий садок він не ходив, проте відвідував підготовчу групу в Старій Синяві, де жили його бабуся й дідусь. Коли ж настав час йти до школи, хлопчина переїхав у Хмельницький. «Я змінив багато шкіл: спершу мене записали у НВК №2, потім за порадою знайомих перевели до школи-інтернату. Проте він розташовувався дуже далеко від дому й щодня добиратися на навчання стало справжньою проблемою. Так, зрештою, ми обрали ЗОШ №7, що була поруч, і там я провчився два роки, – згадує про своє дитинство Максим. – Після народження сестри ми змінили квартиру, і я перейшов у НВО №28, де й закінчив 9 класів. Мені, напевно, пощастило, адже з ровесниками не було проблем у жодному навчальному закладі, завжди знаходилися спільні інтереси. Ніхто не ображав, не принижував і не насміхався. Я ніколи навіть не відчував, що не такий, як усі. Незважаючи на звільнення з уроку фізичної культури, грав разом з усіма у футбол, вісім років займався плаванням та навіть здобував призові місця й виступав на всеукраїнських змаганнях. Словом, був, як усі хлопці мого віку».

Одне змагання – три перемоги

До речі, саме спорт став його великим захопленням. Максим має бойовий дух, цілеспрямованість і велике прагнення до перемоги. Саме ці риси допомогли йому бути кращим спортсменом і виборювати перемогу за перемогою. Так, лише в одному фіналі змагань «ХІІ Спартакіади «Повір у себе», що проходила в Євпаторії, він виборов аж три перші місця – дві дистанції вільним стилем і одну дистанцію на спині. Проте згодом лікарі заборонили йому відвідувати басейн через загрозу хронічного гаймориту. Молодий спортсмен не впав духом і швидко почав шукати для себе нові захоплення. Після школи закінчив ВПУ №25 за спеціальністю «Оператор комп’ютерного набору». Потім одразу ж влаштувався працювати адміністратором в один із сервісних центрів з ремонту електротехніки. Після цього їздив на заробітки до Польщі, а наразі працює адміністратором в одному з кінотеатрів Хмельницького. Хлопець працьовитий і дуже любить свою сім’ю, особливо молодшу сестричку. Їй він намагається усіляко допомагати і морально, і фінансово.

Цікавиться новітніми технологіями та живе повноцінним життям

У Максима дуже велике коло друзів. Вони – всі, як один, люблять його та поважають, відгукуються лише добрими словами та вважають безкорисною і щирою людиною. Він цікавиться новітніми технологіями та живе повноцінним життям. «Раніше я любив відвідувати різні нічні клуби, але зараз переважно проводжу свій вільний час, переглядаючи серіали або гуляючи з найкращим другом Сашею, з яким ми знайомі понад десять років, ще зі шкільних часів, – розповідає Максим. – Найулюбленіші мої серіали – «Друзі» та «Доктор Хаус». Останнім часом захопився ще й книгами. Зараз якраз читаю «Джеремі Кларксон та світ довкола», яку мені подарував товариш, про британського ведучого та журналіста, що спеціалізується на автомобільній тематиці».

«Не заглядаю далеко в майбутнє, насолоджуюся теперішнім»

Везіння не полишає хлопця і в справах амурних. Він користується популярністю у дівчат та не припиняє залицятися до представниць чарівної статі. «В моєму житті було декілька серйозних стосунків, і мої обраниці завжди були вищого зросту, – ділиться Максим. – Наразі моє серце зайняте і я маю надію на взаємність. Люблю драйвових, веселих, добрих та позитивних дівчат. Зовнішність для мене не на першому місці. Головне – що в людини всередині. З протилежною статтю мені легко знаходити спільну мову, спілкуюся з ними вільно й невимушено, завжди легко заводжу нові знайомства». Максим запевняє, що не заглядає далеко в майбутнє, а насолоджується теперішнім. Головна його порада людям зі схожим діагнозом: «Не зважати ні на що, бути собою, не боятися проявляти ініціативу, всіляко намагатися довести, що ти чогось вартий».

Світлана Яськова

Матеріал надрукований у «Сімейній газеті»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*