24 лютого: як це було
Проєкт Благодійного фонду АІК «Наші історії війни» включає 14 історій про те, як люди з інвалідністю опинилися віч-на-віч із війною.
Проєкт Благодійного фонду АІК «Наші історії війни» включає 14 історій про те, як люди з інвалідністю опинилися віч-на-віч із війною.
Заплакав не від болю, а від того, як відреагують батьки: так описує перші хвилини після підриву на міні Данило Литвиненко. Він родом з міста Білозерське на Донеччині, пішов до армії у 18, вже з 19-ти підписав контракт, а ще до 20 потрапив на передову російсько-української війни. Там хлопець підірвався на міні й втратив частину кінцівки.
За рік від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну поранень зазнали десятки тисяч людей — як військових, так і цивільних. Чимало з них тепер живуть з інвалідністю: без кінцівок, очей чи з важкими травмами внутрішніх органів. Міське середовище та суспільство загалом і раніше не були інклюзивними, а зараз питання включення людей, що пережили…
Пенсії по інвалідності вираховуються відповідно до віку, групи та страхового стажу людини. Відповідно, сума у кожної особи буде індивідуальна. Чи передбачаються якісь зміни щодо пенсії по інвалідності цьогоріч, дізнавався 24 Канал.
У Чернівцях обласна комісія з інвалідності залишила в силі рішення районної, яка раніше видала хлопцю з ДЦП Сергію Щербаню довідку про те, що у нього немає інвалідності. У нього вроджений дитячий церебральний параліч. Втім у комісії вважають, що його хвороба “не обмежує життєдіяльність”.
У Мамаївській громаді Чернівецької області будують реабілітаційний центр для людей з інвалідністю. Для цього переобладнують стару початкову школу. Майже 20 мільйонів гривень на будівництво виділила німецька гуманітарна організація Lebense gilfe.
В стінах «Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю» стартує новий проєкт логопедичної реабілітації, відкриття та презентація якого відбулися 21 лютого. Проєкт спрямований на розвиток мовленнєвого апарату у дітей з різними особливостями розвитку, а таких діток на базі центру близько 60 осіб.
Понад 2000 замовлень за минулий рік. У Дніпрі все більше маломобільних людей користується послугою «Соціального таксі». Це спеціально облаштований транспорт для перевезення осіб з інвалідністю. Він має всі засоби для безпеки і комфорту таких пасажирів.