За дотримання вимог безбар’єрності для інвалідів

1 01 3 P6110004 2. обмеженими фізичними можливостями, інвалідів

  1 01 3 P6110004 1

Нещодавно на Буковині відбувся навчально-практичний семінар для керівників та лідерів громадських організацій інвалідів – членів та партнерів Національної асамблеї інвалідів України. Його учасники вели мову про участь громадських організацій інвалідів у здійсненні державного архітектурно-будівельного контролю за дотриманням вимог щодо забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення.

Треба сказати, що в Чернівецькій області вже вдруге проводиться такий регіональний навчально-практичний семінар для керівників громадських організацій інвалідів, які входять до складу членів чи є партнерами Національної Асамблеї інвалідів України. Під час відкриття семінару виконавчий директор Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна Асамблея інвалідів України» Наталія Скрипка зауважила, що представники громадських організацій з різних областей держави впродовж декількох днів матимуть нагоду обмінятись набутим досвідом, який зможуть застосовувати на практиці.

Начальник управління регіонального розвитку містобудування та архітектури Чернівецької обласної держадміністрації Роман Пивнюк повідомив, що в регіоні діє комітет доступності, який опікується покращенням забезпечення безперешкодного доступу людей з особливими потребами до соціально важливих об’єктів. «Крайова влада максимально зацікавлена у цьому, позаяк головна наша мета – полегшити життя інвалідам Буковини», – зауважив він. Заступник начальника управління житлово-комунального господарства обласної державної адміністрації Макс Роземблюм додав, що область закупила 10 тролейбусів та 26 автобусів з низькою посадкою, які максимально пристосовані для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Координатор програми НАІУ «Безбар’єрна Україна», заступник голови комітету доступності Мінрегіонбуду Ярослав Грибальський зауважив, що майже чотири роки тому Постановою Кабінету Міністрів України було затверджено план заходів щодо створення умов для безперешкодного житлового середовища особам з обмеженими фізичними можливостями та іншим маломобільним групам населення на 2009-2015 роки. Він наголосив, що Конвенція ООН про права інвалідів, яка вже 2 роки діє в Україні, дала істотний позитивний поштовх до змін, які зараз втілюються в життя в усіх регіонах.

Впродовж навчального семінару представники крайової влади та громадських організацій напрацювали план спільних заходів щодо подальшого покращення умов безперешкодного доступу буковинців з особливими потребами до об’єктів громадського та житлового призначення.

Державна служба з питань інвалідів та ветеранів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*