В Києві інвалідів не пускають в міський транспорт

1 30 4 71 main 1 2. інвалідів

  1 30 4 71 main 1
Юлія. Скаржиться, що через водіїв хамів їй доводитися годинами простоювати на зупинках

Хамська поведінка водіїв – далеко не рідкість

В Києві йде справжня війна між інвалідами та водіями громадського транспорту. Люди у візках можуть до години чекати транспорту на зупинці – адже водії тролейбусів і автобусів не пускають візочників в салони, а іноді й відверто грубіянять. У “Київпастрансі” визнають: проблема дійсно є, але викритих у хамстві водіїв тут же карають, повідомляє “Сегодня”.

НЕ ЧЕКАЮТЬ. Минулого тижня водій столичного тролейбуса №8 відмовилася взяти в салон хлопця в інвалідному візку. “Це сталося вдень, на Севастопольській площі. Хлопець і дівчина, яка його супроводжувала, хотіли зайти в тролейбус, але жінка-водій закрила перед ними двері. Пасажири стали стукати водієві – мовляв, не всі зайшли. Але вона тільки щось зло гаркнула і поїхала”, – розповіла “Сегодня” очевидець події, киянка Валерія Зубленко. Фото жінки-водія (її відобразили обурені пасажири тролейбуса. – Авт.) “Сегодня” направила в КП “Київпастранс”. Там вже провели службове розслідування, і, за словами начальника служби організації руху Сергія Крупки, знайшли самого водія: жінці оголосили догану і позбавили її премії. “Свій вчинок вона пояснила тим, що в тролейбусі не було місця. А інваліду варто було б сісти в тролейбус №9, який під’їжджав до зупинки наступним. Ця жінка працює водієм 30 років і повинна знати, як вчинити. А саме: почекати, щоб інвалід заїхав в тролейбус”, – пояснив нам Сергій Крупка.

  1 30 4 unian 398763 1 2
На зупинці. Водій зобов’язаний взяти в салон візочника. фото УНІАН

ДОПОМАГАТИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ. За словами інвалідів-візочників (у Києві їх проживає 200 тисяч. – Авт.), Подібне хамську поведінку водіїв – далеко не рідкість. “Іноді доводиться пропустити три-чотири тролейбуси, поки вдасться заїхати на візку в салон. Багато водіїв просто не під’їжджають впритул до бордюру, навіть бачачи на зупинці інваліда. А коли починаєш просити їх про допомогу, роблять вигляд, що не помічають коляску. А можуть просто нагрубити: я не раз чула від обурених водіїв, що, мовляв, таким треба сидіти з коляскою будинку. Їм не зрозуміти, що для таких, як ми, прогулянка в транспорті або поїздка по справах – ціла подія в житті”, – каже “Сегодня” інвалід Юлія Миронюк.

У столичному “Київпастрансі” закликають інвалідів звертатися зі скаргами. “Часто шофери просто не хочуть допомогти інваліду, хоча, відповідно до інструкції, водій повинен зробити все, щоб допомогти такій людині. Пасажирам-інвалідам треба просто звертатися до нас зі скаргами”, – каже Крупка.

ПОВЕЗУТЬ МАРШРУТКИ. За словами голови Спілки інвалідів Києва, Олександра Ворони, громадський транспорт – одна з головних проблем для людей з обмеженими можливостями. “Тролейбуси та автобуси часто забиті повністю, а в маршрутки людина на візку не заїде”, – розповів “Сегодня” Ворона. Міськвлада запевняють, що проблему маршруток вирішать найближчим часом: за умовами конкурсу на 100 маршрутів, про який раніше писала “Сегодня”, власники повинні забезпечити на кожному маршруті наявність як мінімум одного автобуса для перевезення візочників.

Ірина Гінжул

Одна репліка к “В Києві інвалідів не пускають в міський транспорт”

  1. Ирина :

    Мы идем или хотим идти в Евпору! Там таких проблем нет, у нас на колясочниках делают “погоду” всякого рода чиновники – не хочет перевозить инвалидов- значит никого перевозить не будет!!!! Государство для всех, а не только для чиновников, а инвалидом при теперешней жизи может стать каждый, только не каждый это понимает!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*