У Житомирі говорили про доступ залізничного транспорту для маломобільних осіб

1 12 2 n 0902152904 1 02. доступності, маломобільних осіб

Житомир став четвертим містом, в якому проводиться семінар на тему: «Доступ залізничного транспорту для маломобільних осіб».

Ще у минулому році подібні заходи відбулися у Києві, Львові та Одесі.

Про це повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

9 лютого до Житомира приїхав міжнародний експерт з питань доступності інфраструктури та рухомого складу залізничного транспорту для маломобільних осіб Хав’єр Даль.

Головний інженер пасажирської служби ДТГО «Південно-Західна залізниця» Олександр Ясинецький розповів про ті зміни, які відбулися після аудиту по доступності у минулому році на Київському пасажирському вокзалі. Усі переїзди між залізничними коліями переобладнані. Крім того, для вокзалу придбано 4 інвалідні візки, а для рухомого складу – чотирнадцять. Також на вокзалі постійно чергує спеціальна група, котра допомагає маломобільним особам дістатися до необхідних місць.

За його словами, після проведеного аудиту наприкінці 2014 року на станції «Житомир» також проводяться відповідні заходи щодо покращення доступності для всіх категорій населення. Так наразі будуються три нові пандуси.

Практичним досвідом впровадження доступності залізничної галузі з присутніми поділився Хав’єр Даль, котрий презентував доступність інфраструктури та доступність до рухомого складу. Про інфраструктуру міжнародний експерт розповідав на прикладі Іспанії, адже він 25 років працює архітектором на залізниці. Іспанія всього на 20% за площею менша за Україну. Заходи щодо вдосконалення доступності для всіх груп населення на іспанських залізницях розпочали впроваджувати ще 20 років тому. І вже зараз у них побудовані високошвидкісні шляхи, на яких відстань у 500-600 км долається за дві години.

Хав’єр Даль звернув особливу увагу на те, що всі нові залізничні станції та вокзали потрібно будувати з урахуванням доступності для маломобільних осіб. За його словами, усі залізниці мають бути обладнані ескалаторами та ліфтами.

Наступні семінари за участю міжнародних експертів заплановані у Дніпропетровську та Харкові.

  1 12 2 n 0902152904 1

  1 12 2 n 0902152904 1 2

  1 12 2 n 0902152904 2 3

Інформаційне агентство “Всі Новини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*