Громадська рада ДАБІ пропонує змінити низку ДБНів, щоб забезпечити доступність навколишнього простору для людей з інвалідністю

1 26 6 20150624 121057 2. інвалідністю

  1 26 6 20150624 121057 1

Громадська рада Державної архітектурно-будівельної інспекції України за пропозицією Ярослава Грибальського – координатора Національної асамблеї інвалідів України – 24 червня на своєму засіданні ухвалила рішення звернутися до Мінрегіону з проханням доопрацювати низку державних будівельних норм.

Метою такого доопрацювання є забезпечення доступності будинків, споруд, вуличної мережі і транспорту для усіх людей без різниці їхніх фізичних можливостей.

Зокрема, на думку Громадської ради, варто вилучити з текстів ДБНів визначення «інвалід», замінивши його поняттям «особа з інвалідністю». Слід зобов’язати забудовників проектувати споруди, які б враховували інтереси усіх груп громадян, в тому числі осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення. Зазначити, що тротуари та доріжки з високим кутом похилу мають дублюватися похилими шляхами або пандусами, які могли б долати люди в колісних кріслах. Так само варто прибрати норму про 8-10 сантиметрову висоту тротуарів в місцях сполучення з проїжджою частиною. При цьому слід передбачити тактильні засоби орієнтації в просторі для незрячих людей. При влаштуванні сходів на тротуарах на штучних спорудах обов’язково передбачати пандуси або вертикальні ліфти.

Також Громадська рада ДАБІ запропонувала внести зміни до ДБНів, щоб передбачити вихід із тротуару на пішохідний перехід в один рівень з рівнем проїжджої частини, застосувавши тактильні та контрастні елементи. Також вхід в будь-яку будівлю має бути запроектований під нуль, щоб не створювати перешкод людям з інвалідністю.

Такі зміни допоможуть привести нашу транспортну та житлову інфраструктуру до європейських стандартів, які передбачають функціонування універсального дизайну – облаштування навколишнього простору з максимальною зручністю для усіх категорій населення.

Державна архітектурно-будівельна інспекція України. Офіційний сайт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*