Олександр Погребицький, власник продуктового магазину із міста Чуднова, 10 років тому біля маркету самостійно збудував пандус. Підприємець розповів, що до цього його ніхто не силував, ніхто не допомагав, але і не заважав. Усе будувалося ним на око.
Житомиряни, які пересуваються на візках і приїхали перевіряти доступність Чуднова для людей із особливими потребами, оцінили намагання підприємця. Незважаючи на те, що пандус збудовано фактично аматором і без дотримання будівельних норм, він вийшов непоганий. Але для зручнішого користування потрібно зробити деякі зміни.
Втім, за словами продавчині, попри те, що у Чуднівському районі проживають 72 людини, які користуються візками, у їхньому магазині вони бувають нечасто.
Громадські активісти перевірили й інші заклади, де є кнопки виклику та пандуси. А це – аптеки, магазини, районні управління Пенсійного фонду, адміністрацію тощо.
Чуднівська районна влада обіцяє змінити ситуацію. Для цього керівництво пропонує найближчим часом організувати зустріч із селищними і сільськими головами, чиновниками та людьми, які мають інвалідність.
Неля Ковалюк, голова Житомирської обласної громадської організації «Молодь. Жінка. Сім’я»: «Основна мета цієї перевірки не лише виправити архітектурні та будівельні помилки – понизити бордюри, розширити двері чи подовжити пандуси, а й показати, як живеться візочникам. Слід ламати бар’єри, робити все, щоб люди з інвалідністю відчували себе комфортно скрізь – на вулицях, на дорогах і в приміщеннях».
Галина Ковальчук