Міська влада планує облаштувати аптеки КП «Фармація» для людей з особливими потребами

1 07 7 757764. вадами зору, особливими потребами

Київ. Особи з обмеженими фізичними можливостями, в тому числі з вадами зору, не завжди мають рівні можливості доступу до соціальних об’єктів, у тому числі й аптечних закладів. Наразі не всі столичні аптеки облаштовані пандусами для інвалідних колясок, але пандус – це не вирішення питання доступності, адже необхідна «комплексна доступність».

«Основними відвідувачами соціальних аптек КП «Фармація» є мешканці столиці, які більш за всіх потребують соціальної допомоги, серед них і категорії людей з особливими потребами. Для нас пріоритетами у роботі є соціальні проекти та забезпечення гідного життя для тих, хто цього потребує. Саме тому в рамках соціальних ініціатив мера Києва Віталія Кличка ще влітку 2015 року у КП «Фармація» розпочав роботу проект безбар’єрного доступу до комунальних аптек людям з особливими потребами, метою якого є практичне вирішення питань адаптації аптек до потреб осіб з обмеженими фізичними можливостями», – зауважив генеральний директор КП «Фармація» Руслан Світлий.

Він розповів, що перший етап передбачає переобладнання пандусів (ремонт, приведення до норм ДБН тощо). Другий важливий етап проекту – необхідність забезпечення відвідувачів аптек тактильною інформацією, що дозволяє зорієнтуватися у приміщенні. Третій етап проекту буде втілюватися у життя протягом 2016 року – в усіх аптеках КП «Фармація» планується встановити тактильний підлоговий орієнтир та повний комплекс «безбар’єрний доступ» для людей з вадами зору, щоб відвідувачі з особливими потребами відчували себе рівноправними та повноцінними громадянами.

«Першим таким об′єктом стала аптека №1 КП «Фармація» на вулиці Володимирській, 51/53. Фахівці спеціалізованого об’єднання інвалідів «Ресурсний Центр «Безбар’єрна Україна» розробили проект та виготовили комплекти засобів адаптації аптек до потреб осіб з вадами зору (інформація, навігація та безпечне перебування). І вже сьогодні комунальна аптека №1 стала територією рівних можливостей для всіх мешканців та гостей столиці без виключення», – наголосив Руслан Світлий.

Він зазначив, що комунальне підприємство «Фармація», яке з приходом нового керівництва не лише вийшло із збитків, а й стало прибутковим, не отримує коштів з міського бюджету на втілення своїх соціальних програм, у тому числі і на проект зі створення безбар’єрного доступу в аптеках.

«Ми повинні усвідомлювати необхідність не лише гуманного ставлення до людей с особливими потребами, а конкретно допомагати. КП «Фармація» готове надавати допомогу таким людям в подоланні фізичних, соціальних, психологічних бар’єрів в їхньому житті», – підсумував генеральний директор КП «Фармація» Руслан Світлий.

Київська міська державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*