Безбар’єрний простір (ВІДЕО)

1 14 2 52143795122 2. інвалідів

Прогулянка містом – нечувана розкіш, а пішохідний перехід – випробування не для слабких. Мешканці черкаського будинку для інвалідів вже 10 років вимагають від міської влади облаштування прилеглої дороги. Через високі бордюри, ями на асфальті та зухвалих автомобілістів людям з особливими потребами не під силу самостійно сходити бодай у магазин. А тим часом депутати відкладають справу у довгий ящик і досі навіть не розглянули проблему особливих людей.

Станіслав з дитинства прикутий до інвалідного візка. Щодня він чекає прогулянок містом, але без сторонньої допомоги не може навіть дістатися протилежного боку вулиці. Причина цьому – неадаптовані для візочників дороги.

І так триває 10 років. Інваліди пишуть стоси прохань, а посадовці годують обіцянками.

Віталій Середенко роками веде паперову війну із чиновниками. Каже: просив у них зробити пішохідну зону відразу навпроти будинку. Отримав відмову. Тоді люди самі облаштували перехід.

Вікторія працює психологом у будинку для інвалідів. Щоб потрапити на роботу, щодня на візку долає майже 2 кілометри дороги. Каже, для таких як вона, район не пристосований.

Ремонт дороги біля будинку для інвалідів – не є пріоритетним завданням, кажуть чиновники. Вкотре обіцяють: все зроблять, але лише наступного року. За умови, якщо депутати проголосують за капітальний ремонт вулиці. Позапланово облаштовувати пішохідний перехід – не будуть.

А візочники, яких у будинку майже 40 осіб, з острахом чекають зимової погоди. Коли на і без того розбитій дорозі з’явиться ожеледиця.


Черкаська обласна державна телерадіокомпанія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*