«Інва-таксі» тепер у Здолбунівському районі

1 29 3 DSC 0012-300x200 1 2. інва-таксі

  1 29 3 DSC 0012-300x200 124 грудня 2015 р. в Здолбунівській райдержадміністрації відбулась презентація автомобіля для осіб з особливими потребами, а саме для інвалідів-колясочників. Це авто отримало назву «Інва-таксі».

Нещодавно Здолбунівським районним територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Здолбунівської райдержадміністрації придбано спеціалізований автомобіль для перевезення, що користуються інвалідними візками. Це стало вагомим подарунком для цієї категорії осіб з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями. Адже нині в районі проживає близько 3,5 тисячі інвалідів, з них 171 пересуваються на візках.

Кошти для придбання спеціалізованого автомобіля як кажуть «збирали всім миром». До вирішення цього питання долучилися як сільські територіальні громади так і міська. Зокрема, Пятигірська, Маломощаницька, Новомощаницька, Урвенська, Копитківська, Новосілківська, Бущанська, Півченська, Богдашівська, Спасівська, Старомощаницька, Глинська, Здовбицька сільська рада і Здолбунівська міська рада. Частину коштів було виділено з районного бюджету.

На презентації авто були присутні голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук, голова районної ради Олег Дацюк, директор Здолбунівського районного центру соціального обслуговування Анатолій Ліщинський, депутати міської та районної рад, сільські голови, начальник управління пенсійного фонду України в Здолбунівському районі Світлана Жовтанюк, головний лікар Здолбунівського районного центру первинної медичної допомоги Олег Сумко.

Автомобіль обладнаний спеціалізованим гідравлічним підйомником для візочків, і розрахований на вагу не більше 150кг. На питання «Чому саме 150кг? А якщо людина важить більше?» Анатолій Ліщинський відповів: «Стандартний інвалідний візочок витримає не більше 150кг. Саме на таку вагу розрахований і підйомник. Це закладено на законодавчому рівні.»

Усіх бажаючих перевірити витривалість підйомника, було запрошено на його платформу. Першими випробували Олег Сумко та Світлана Жовтанюк. Потім підйомником піднявся Олег Дацюк. Авто розраховане на один інвалідний візочок, а також є 5 пасажирських місць, що дозволяє зручно розміститись особам, що супроводжують.

Голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук розповів, що ставить усім в приклад Анатолія Дмитровича, адже він, поставивши собі за мету придбати «Інва-таксі» для людей з особливими потребами району, завдяки наполегливій праці досягнув її. Варто зазначити, що це єдине подібне таксі у Здолбунівському районі.

Вже найближчим часом територіальний центр зможе надавати транспортні послуги інвалідам, в першу чергу з захворюванням опорно-рухового апарату. Адже тепер таким людям легше буде дістатися до закладів охорони здоров’я, соціального захисту, торгівлі, побутового обслуговування і т.д.

Варто лише зателефонувати за номером телефону «2-50-24» і зазначена послуга буде надана.

  1 29 3 DSC 0035-550x333 2

  1 29 3 DSC 0026-550x367 3

  1 29 3 DSC 0021-550x367 4

Здолбунівська РДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*