В Запорізькій області створюються умови задля доступності інфраструктури для людей з обмеженими можливостями

1 17 1 foto 1 2. доступності, маломобільних, пандусами

  1 17 1 foto 1

На засіданні обласного комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури обговорювались заходи щодо створення сприятливих умов для людей, які мають фізичні вади, забезпечення доступності інфраструктури для маломобільних груп населення.

За словами заступника голови облдержадміністрації Зінаїди Бойко (стажування), доступність об’єктів соціальної сфери вкрай важлива для того, щоб особи з інвалідністю мали можливість користуватися своїми правами та приймати участь у житті суспільства. Запорізькою обласною адміністрацією ведеться робота щодо забезпечення безперешкодного доступу маломобільних груп населення до об’єктів громадського та цивільного призначення, зокрема, і до установ охорони здоров’я.

– Нині питання захисту осіб з обмеженими можливостями, забезпечення їх прав надзвичайно актуальні у зв’язку із подіями на Сході України, бо велика кількість учасників антитерористичної операції отримали інвалідність внаслідок поранень, – зазначив начальник Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, заступник голови комітету Олександр Билим.

За його словами, у 2015 році на території області облаштовано 87,7 % усіх об’єктів житлово-комунального та громадського призначення, з них 44% пандусами та 43,7% поручнями та кнопками виклику. Всього минулого року було заплановано облаштувати пандусами 120 об’єктів, поручнями – 53, та встановити 24 кнопки виклику. Але у зв’язку з відсутністю коштів у місцевих бюджетах, протягом року встановлено лише 33 пандуси, 23 поручнів та 7 кнопок виклику чергового персоналу на об’єкти соціального, громадського, житлового призначення. Проте, об’єкти, які не облаштовані згідно затверджених планів, перенесено на 2016 рік.

Наразі кожною райдержадміністрацією та виконкомами міських рад міст обласного значення складено перелік об’єктів громадського призначення, що підлягають першочерговому оснащенню спеціальними засобами. Відповідно до проекту Детального плану облаштування по Запорізькій області в 2016 році планується облаштувати пандусами 147 об’єктів житлового, громадського та іншого призначення, поручнями 61 – об’єкт та 35 – кнопками виклику.

– Не зважаючи на ситуацію, яка склалась у державі, на обмеженість ресурсів державного бюджету щодо фінансування цієї сфери та відсутність достатнього фінансування місцевих бюджетів, ми будемо шукати можливість вирішувати проблеми громадян з обмеженими фізичними можливостями, – запевнила Зінаїда Бойко.

  1 17 1 foto 2

  1 17 1 foto 3

  1 17 1 foto 4

Управління у справах преси та інформації

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*