Чи дійсно створені в Херсоні умови для пересування інвалідів?

Чи дійсно створені в Херсоні умови для пересування інвалідів?. херсон, дослідження, облаштування, інвалідність, інфраструктура, road, person, outdoor, bicycle, bicycle wheel, wheel, land vehicle, footwear, vehicle, tire. A bag of luggage

Чи є в нашому регіоні спеціальні умови для життєдіяльності людей з обмеженими можливостями? Це актуальне питання та інші проблеми інвалідів вже тривалий час вивчає та досліджує Громадська організація «Центр сприяння інформаційним технологіям ім. Стіва Джобса». В цьому руслі вона проводить аналіз бюджетних програм Херсона щодо облаштування інфраструктури міста для осіб із інвалідністю – маломобільних осіб. Після завершення чергового дослідження результати фокус-групи та рекомендації надаються на розгляд депутатському корпусу міста та області.

Основою для формування цільових програм для підтримки осіб із обмеженими можливостями є Програма економічного і соціального розвитку м. Херсона на 2016-2018 роки, затверджена рішенням міської ради від 29.12.2015. У даній програмі, як і у змінах до неї, передбачено низку заходів із поліпшення соціального забезпечення людей із обмеженими можливостями. Проте немає жодного слова про поліпшення інфраструктури міста Херсона для забезпечення безперешкодного пересування маломобільних осіб. Отже, окремої програми, яка б регулювала або впорядковувала видатки для забезпечення міста Херсона для осіб із особливими потребами наразі немає.

Цільові програми в Херсоні, ухвалені у 2016 – 2018 рр., жодним чином не враховують інтереси осіб із обмеженими можливостями. Формулювання «інвалідність» звучить в спеціально розробленій в програмі «Соціальний захист». Наприклад, у сусідньому Миколаєві працює міська цільова програма «Соціальний захист» на 2017 – 2019 рр., що містить позиції щодо маломобільних груп населення. Зокрема, за програмами Департаменту житлового господарства паспортом програм передбачено у 2018 році видатки на облаштування пандусів житлових будинків. Взагалі-то, громада Миколаєва накопичила достатній досвід у роботі з мало мобільними людьми і його варто було б обов’язково запозичити.

А що ми маємо в Херсоні? На сьогодні в нашому місті працює всього шість тролейбусів, які можуть обслуговувати громадян із особливими потребами. Всі ці машини працюють лише на одному маршруті – № 1. Щодо облаштування транспортної інфраструктури, то в нашому місті всього три світлофори із звуковим супроводженням. Обізнаність громади щодо потреб людей з інвалідністю в Херсоні дуже низька. Тому необхідна масштабна просвітницька кампанія щодо осіб із інвалідністю.

Для довідки: 16 грудня 2009 року Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію ООН про права осіб з інвалідністю та Факультативний протокол до неї, а 6 березня 2010 року вона вступила в силу на території України. Громадська організація «Центр сприяння інформаційним технологіям ім. Стіва Джобса» реалізує проект «Підвищення обізнаності громади щодо забезпечення потреб осіб із інвалідністю» за підтримки Фонду розвитку міста Миколаєва та ГО «Причорноморський центр політичних і соціальних досліджень».

“ВТВ плюс”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*