Чуттєвим роликом франківців закликали не паркуватися на місцях людей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО)

Чуттєвим роликом франківців закликали не паркуватися на місцях людей з інвалідністю (ФОТО, ВІДЕО). івано-франківськ, відеоролик, паркування, поліція, інвалідність

Чуттєвим роликом франківців закликали не паркуватися на місцях людей з інвалідністю. івано-франківськ, відеоролик, паркування, поліція, інвалідність

В Івано-Франківську поліція та громадські активісти презентували відеоролик, покликаний звернути увагу до проблеми паркування людей з інвалідністю.

30 жовтня в Urban Space 100 показали соціальний відеоролик “Не займайте чужі паркувальні місця”. Він покликаний звернути увагу громадян до проблеми паркування на місцях для людей з інвалідністю, інформує “Галка”.

Василь Дідів та Людмила Костюк розповіли, як непросто паркуватися людям з інвалідністю. Пара разом вже 11 років і щодня стикається з проблемою паркування.

«Ми постійно двоє на візках і завжди стикаємось з цією проблемою. Не можемо нормально відкрити двері, часто місця для людей з інвалідністю зайняті. Їздимо, нервуємось, мусимо шукати місця. Якось взимку ми стояли пів години і чекали, поки людина забере свою машину з паркувального місця. Дуже хочемо, аби ті, хто побачать цей ролик, зрозуміли нас, бо це велика проблема для людей на візках. Деколи навіть просто важко поїхати в супермаркет по хліб, бо просто не хочеться знову стикатися з тим, що паркувальне місце зайняте і доведеться чекати, не хочеться просто свою нервову систему дратувати»,- кажуть герої ролика.

Начальниця сектору комунікації ГУ Нацполіції в Івано-Франківській області Христина Максимчак розповіла, що цей ролик дуже важливий, адже не всі водії розуміють, що паркувальні місця для людей з інвалідністю пристосовані саме до їх потреб. І паркуючись на чужому місці, такі водії порушують закон.

«Хочемо нагадати всім учасникам руху, що є спеціальні місця для людей з інвалідністю, їм набгато важче паркуватися, виходити з автомобілів, тому варто дотримуватись правил. Свідомі люди пам’ятають про це, але є певний відсоток водіїв, які забувають, чи несерйозно до цього ставляться. Коли підходить поліція, вони відповідають «та я на 5 хвилин, та я вже виходжу». Треба розуміти, що працює евакуатор і поліція може евакуювати машину. Також є штраф – більше 1000 гривень. Потрібно поважати один одного”,- каже Христина Максимчак.

Представник національної асамблеї людей з інвалідністю в Івано-Франківській області Микола Макар вважає, що паркувальних місць для осіб з інвалідністю у Франківську є замало.

“Ми піднімали це питання і цю проблему не один рік, бо люди з інвалідністю теж учасники дорожнього руху, вони мають машини і певні труднощі з паркуванням. Навіть їдучи сюди, зіткнувся з проблемою, що немає жодного паркувального місця для людей з інвалідністю поблизу. Загалом по закону має бути 10% від загальної кількості паркувальних місць – місця для інвалідів, але у нас ситуація не така, їх замало. А якщо й є, то вони виконані не за всіма нормами – не завжди дотримано ширину 3 метри”, – каже Микола Макар.

Поліцейські спільно з активістами презентували соціальний відеоролик: "Не займайте чужі паркувальні місця"

Як важливо поважати один одного… Поліція Прикарпаття спільно з Громадською організацією «Слід» презентують соціальний відеоролик, який має на меті звернути увагу громадян до проблеми паркування водіїв на місцях для людей з інвалідністю. Будьте свідомими водіями! Національна поліція України@Громадська організація СлідVolodymyr HoluboshОксана БлищикОльга Атаманова

Опубліковано Поліція Івано-Франківської області Середа, 30 жовтня 2019 р.

 

Турій Роман

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*