Чує сигнал повітряної тривоги та до укриття дійти сам не може. Незрячий кропивничанин жодного разу не ховався в сховищі (ВІДЕО)

Чує сигнал повітряної тривоги та до укриття дійти сам не може. Незрячий кропивничанин жодного разу не ховався в сховищі (ВІДЕО). кропивницький, сергій первомайський, незрячий, повітряна тривога, укриття

Чує сигнал повітряної тривоги та до укриття дійти сам не може. Незрячий кропивничанин жодного разу не ховався в сховищі. кропивницький, сергій первомайський, незрячий, повітряна тривога, укриттяСуспільне Кропивницький

Незрячий кропивничанин Сергій Первомайський з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну жодного разу не ховався в сховищі. Розповів Суспільному, сам дійти туди не може – під’їзд для таких, як він не облаштований.

У Кропивницькому живуть 135 людей з порушенням зору, в області – 13 350. Такі дані назвав заступник директора українського товариства сліпих у Кропивницькому Олександр Мережаний.

Сергію Первомайському – 66 років. Він незрячий. Живе сам, слухає новини про війну в Україні по радіо. Говорить, чує сигнал повітряної тривоги та до укриття не ходить. “Я сам майже не ходжу. В мене була дружина, не стало її”.

Розповів, хотів би ховатись під час тривоги в укритті, але сам швидко туди не дійде. “Щоб мені дійти в укриття, треба, щоб мене хтось проводив, бо я поки найду, то і вечір настане”.

Укриття показує сусідка Ніна Кібець. Тут є вода, електропостачання, місця для сидіння. Декілька ключів – хто перший прийшов, той і відкриває.

У Кропивницькому є два укриття, облаштовані для людей з інвалідністю. В області їх 20. Вони розташовані на територіях шкіл та лікарень, сказав начальник обласного управління цивільного захисту Володимир Слінченко. З міркувань безпеки, адреси їх не назвав. Пояснив, як діяти незрячій людині, якщо лунає сигнал тривоги.

“Під час тривоги – тут питання до сусідів, які мають допомагати людині з інвалідністю, щоб вона могла спускатись. Раніше державні будівельні норми не передбачали будівництво в захисних спорудах засобів для маломобільних груп населення. На даний час внесли зміни, які вимагають інклюзію при будівництві та капітальному ремонті”.

За словами Володимира Слінченка, укриття в підвалі будинку обладнати для людини з інвалідністю може житлово-експлуатаційна організація.

Інженерка об’єднання житлово-будівельних кооперативів Ірина Федорешко сказала, що в будинку, де живе Сергій Первомайський, зроблять поручні і відремонтують ґанок. Сходи біля під’їзду відремонтують протягом місяця.

Ірина Куницька, Олена Жикалова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*