Для людей з фізичними вадами у Соледарській громаді працює «соціальне таксі»

Для людей з фізичними вадами у Соледарській громаді працює «соціальне таксі». соледарська громада, перевезення, послуга, соціальне таксі, інвалідність

Для людей з фізичними вадами у Соледарській громаді працює «соціальне таксі». соледарська громада, перевезення, послуга, соціальне таксі, інвалідність

Безкоштовними транспортними послугами можуть скористатися дорослі та діти з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату. Також «соціальне таксі» доступне для маломобільних груп населення, які не мають групи інвалідності, але відчувають тимчасові труднощі в пересуванні або отримали травму, повідомляє АКМЦ.

Соціальний мікроавтобус комфортний і доволі місткий. У ньому вільно розміщуються два інвалідні візки, ще є три крісла для сидіння більш мобільних громадян або для супроводжуючих осіб. Автобус облаштований підйомником та приставним пандусом, щоб до салону можна було заїхати візочком чи зайти без сходів.

Управління соціального захисту Соледарської міськради отримало спеціальний автомобіль у 2019 році, взявши участь у конкурсі. З тих пір транспортною послугою скористалися сотні мешканців. Адже громада велика за територією, і дістатись з віддалених населених пунктів до центру достатньо складно навіть для здорових людей. Тож «соціальне таксі» користується неабияким попитом.

Окрім громадян з інвалідністю, отримати безкоштовну транспортну послугу можуть люди з порушеннями слуху та зору, особи з нестандартними розмірами, люди похилого віку, якім важко самостійно пересуватись.

Однак замовити перевезення можливо не будь-куди, а тільки до таких соціально значущих об`єктів, як органи державної влади та місцевого самоврядування, суд, прокуратура, установи соціального захисту та житлово-комунального господарства, заклади освіти, культури, охорони здоров’я, автовокзали та залізничні вокзали.

Заявку на послугу може подати як сама людина або її представник, так і соцпрацівник, лікар або староста громади. Для цього треба звернутися до диспетчера Служби з перевезення за телефоном 066-806-97-02 та надати документи, які дають підстави для отримання транспортної послуги. Згідно із замовленнями формується оптимальний маршрут пересування «соціального таксі».

Витрати на утримання соціального мікроавтобусу та на зарплату водію здійснюються з бюджету Соледарської громади.

Світлана Денисенко

Одна репліка к “Для людей з фізичними вадами у Соледарській громаді працює «соціальне таксі»”

  1. Ірина :

    Шана і дяка таким керівникам міста, які турбуються за маломобільних жителях міста!!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*