Для людей з особливими потребами забезпечать доступність до культурних закладів міста

Для людей з особливими потребами забезпечать доступність до культурних закладів міста. львів, доступність, заклад культури, пандус, інвалідність, person, table, indoor, wall, human face, laptop, woman, people, group, meal. A group of people sitting at a table

Для людей з особливими потребами забезпечать доступність до культурних закладів міста. львів, доступність, заклад культури, пандус, інвалідність

У Львові облаштують культурний простір для людей з особливими потребами. Про це повідомила під час брифінгу директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда.

З її слів, у місті функціонує 70 комунальних установ культури і лише у 4-ох з них встановлені пандуси. Відтак цього року заплановано облаштувати пандусами ще 8 бібліотек та народних домів. Також буде створено карту міста, на якій позначать установи культури, які є “приязними” до людей з обмеженими можливостями.

«Уже кілька років головними пріоритетами для розвитку культури у Львові на 2017 рік є децентралізація культурних установ, створення нових осередків культурно-громадської активності мешканців. Тож наскрізною темою має бути також і забезпечення інклюзивності закладів культури. Дуже важливо, щоб доступ до культурного продукту мали всі верстви населення та не відчували бар’єрів – ані фізичних, ані моральних. Встановлення пандусів та облаштування інших необхідних речей має бути пріоритетом для європейського і відкритого міста, яким є Львів».

Як зазначив позаштатний радник міського голови, голова правління ГО «Реабілітація осіб з інвалідністю» Ярослав Грибальський, у місті частина установ розміщено в старих будівлях – пам’ятках місцевого значення, облаштування яких потребує відповідних дозволів, або ж на верхніх поверхах, де немає ліфтів, що ускладнює облатування доступності для маломобільних груп.

«Кажуть, що Львів – відкритий для світу, але насправді він не є відкритий для всіх верств населення і над цим треба працювати. Відтак зараз треба вирішити, що першочергово ми мали б зробити, провести аналіз, в якому стані перебувають всі 70 об’єктів. А ті, наприклад, бібліотеки чи театри, які є доступними – нанести на мапу Львова, і закласти кошти в бюджет 2018 року для інших об’єктів. І таким чином, ми можемо крок за кроком відкрити Львів для світу».

На думку депутата ЛМР, голови ГО «Батьки в дії» Юлії Гвоздович, важливо також врахувати доїзд до закладів культури, облаштування спеціальних паркомісць та санвузлів для маломобільних груп населення.

«Спілкуючись з батькам, які мають малих дітей, розуміємо, наскільки бракує доступності і толерантності в суспільстві до людей маломобільних категорій населення. Зокрема, донедавна у Палаці культури Г. Хоткевича висіло оголошення про заборону входу з дитячими візками. Є певне нерозуміння, що молодим батькам, людям, які перебувають певний час з обмеженням мобільності, також важливо соціалізуватися і мати змогу бути присутніми в різних установах та закладах культури».

Додамо, що у Львові також проведуть опитування з метою збору інформації, щодо визначення пріоритетності та поетапного впровадження «приязності» установ культури до маломобільних груп.

Інформаційний портал депутатів Львівської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*