До перевірки доступності об’єктів будівництва мають залучатися особи із інвалідністю

До перевірки доступності об’єктів будівництва мають залучатися особи із інвалідністю. сумська область, доступність, об’єкт будівництва, перевірка, інвалідність, person, curtain, suit, indoor, clothing, human face, man, spokesperson, businessperson, conference room. A group of people sitting at a table in front of a curtain

До перевірки доступності об’єктів будівництва мають залучатися особи із інвалідністю. сумська область, доступність, об’єкт будівництва, перевірка, інвалідність

На цьому під час колегії облдержадміністрації наголосив керівник області Микола Клочко

«Я ще рік тому наполягав, щоб фахівці Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в Сумській області, приймаючи об’єкти будівництва, звертали увагу на будівельні норми і вимоги, в тому числі й у питаннях доступності. А головне, на те, чи пристосований цей об’єкт насправді для людей із інвалідністю, – зазначив Микола Клочко. – Тому що в дійсності, і про це говорив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, саме особа із інвалідністю намагається скористатися цією доступністю і не може. Тому я просив би перед тим, як здати об’єкт в експлуатацію, запросити тих людей, для кого насамперед ви будуєте цю доступність, які б перевірила її «на ділі».

Про це говорив і присутній на колегії радник голови облдержадміністрації Олег ГАП, який є членом обласного комітету доступності: «Чомусь з нами ні будівельники, ні ДАБІ в Сумській області, ні місцева влада не консультуються щодо питань забезпечення доступності в будинках, які сьогодні проектуються, будуються і здаються в експлуатацію. Залишається сьогодні проблема із доступністю шляхів і переїздів, що будуються за застарілими нормами. А наслідки цих «будівництв» – це ускладнення життя для нас, людей з фізичними вадами».

Як повідомив начальник обласного управління містобудування та архітектури Олег Кривцов, більшість шкіл, медичних закладів, ЦНАПІВ на Сумщині є недоступними, або частково доступними. Та й ті, що будуються чи ремонтуються сьогодні, теж мають свої недоліки щодо створення безбар’єрного доступу.

«Минулого року у Сумській школі №7 було проведено капітальний ремонт сходів до школи, побудували пандус із порушенням державних будівельних норм. І на цей ремонт було витрачено 100 тисяч гривень», – навів приклад посадовець.

У відповідь на це Микола Клочко зауважив, що сьогодні на обласному рівні та на місцях необхідно розробити програми, які б регулювали подібні ситуації. А також забезпечували не лише кошти, а й використання їх саме на реконструкцію будівель і забезпечення безбар’єрного доступу до них людей з інвалідністю.

Сумська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*