Доступне, безпечне та зручне. Хто заважає зробити місто таким? (ВІДЕО)

Доступне, безпечне та зручне. Хто заважає зробити місто таким? (ВІДЕО). влад самойленко, доступний, місто, пандус, інвалідність

Доступне, безпечне та зручне. Хто заважає зробити місто таким?. влад самойленко, доступний, місто, пандус, інвалідністьВлад Самойленко і Максим Головко (Фото: НВ)

Зручне місто повинно бути доступним, безпечним та зрозумілим для всіх містян. Особливо для маломобільних людей, адже їм користуватись містом часто складніше за інших, повідомляє НВ.

Маломобільні — це не лише люди з інвалідністю, але й батьки з дітьми, люди похилого віку і навіть людина з важкою валізою. Якщо місто зробити зручним для маломобільних людей, то воно стане комфортним і для всіх інших. Тому незалежно від статі, віку або можливостей людина повинна з легкістю користуватись подвір‘ям, вулицею, громадським транспортом, музеями, лікарнями або навчальними закладами.

Зараз в українських містах багато перепон та бар‘єрів. На вулицях влаштовують підземні та наземні переходи, якими складно користуватись. Перехрестя і тротуари небезпечні через припарковані автівки та відсутність освітлення. Деяким містянам складно спуститись до станцій метро без ліфтів.

Щоб це змінити в містах потрібно облаштовувати зручні пандуси та ліфти. Заборонити паркування автівок на тротуарах та зробити більше наземних переходів. Створити мережу навігації, яка буде зрозумілою для всіх містян. Переобладнати ігрові та спортивні майданчики, щоб вони стали доступними для людей з інвалідністю.

Нещодавно Олена Зеленська анонсувала створення Стратегії безбар’єрності, яка повинна поступово зробити міський простір доступним. Що потрібно зробити, щоб міста справді почали змінюватись і ставати доступними, та чи допоможе в цьому стратегія, спілкувались з головою громадської організації Urban Crew Владом Самойленком.

ЗручноМіськБуд. Хто заважає зробити місто зручним?

Редактор: Каріна Пасічник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*