Доступність для всіх: з якими проблемами стикаються люди з інвалідністю у Дніпрі (ВІДЕО)

Доступність для всіх: з якими проблемами стикаються люди з інвалідністю у Дніпрі (ВІДЕО). дніпро, ольга волкова, доступність, інвалідність, інфраструктура

Доступність для всіх: з якими проблемами стикаються люди з інвалідністю у Дніпрі. дніпро, ольга волкова, доступність, інвалідність, інфраструктура

«Не робіть для людей з інвалідністю нічого, поки це з ними не узгодите». Так стверджують у громадській організації «Океан Добра». Доволі часто будівельники нехтують нормами доступності. Через що у Дніпрі можна побачити пандуси з неправильним кутом нахилу та незручні вбиральні.

Про це в пресцентрі Відкритого розповіла голова громадської організації «Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю «Океан Добра» Ольга Волкова.

Ольга Волкова вже довгий час бореться за підвищення рівня доступності інфраструктури нашого міста для маломобільних груп населення. І стосується це не тільки людей з інвалідністю, а й осіб похилого віку, вагітних жінок, людей маленького зросту, батьків з дитячими візочками. Голова громадської організації «Океан Добра» довгий час відвідувала будівельні майданчики нашого міста з рулеткою – перевіряла наскільки доступною буде нова споруда.

«З кожним роком Дніпро та область стають більш зручними для людей з особливими потребами. Влада прислухається до наших побажань. Але я завжди говорила і продовжую говорити: «Не робіть нічого для людей з інвалідністю, поки не порадитеся з ними». Тому що доволі часто у нас з’являються нові пандуси, нахил яких є занадто високим. Така ж проблема з туалетами. Часто їх площа не співпадає з нормою, що викликає незручності. Хочеться звернути увагу і на ліфти. Вони є далеко не всюди. А навіть там, де є – не завжди працюють.», — коментує Ольга.

Однією із важливих та болючих тем для Ольги є діти. А саме діти з особливими освітніми потребами. Зараз у Дніпрі та області все активніше відкриваються школи з інклюзивними класами. Хлопчики та дівчата з аутизмом або іншими психічними розладами навчаються та спілкуються зі своїми однолітками, а не отримують освіту індивідуально вдома. Проте голова «Океану Добра» зауважує: «Для дітей на візках ці школи не пристосовані. І це велика проблема. Дуже важливо, щоб така малеча з дитинства перебувала в соціумі. Тож сподіваюся, ця проблема буде вирішуватися також».

Анна Кравчук

Одна репліка к “Доступність для всіх: з якими проблемами стикаються люди з інвалідністю у Дніпрі (ВІДЕО)”

  1. Ольга :

    Нет людей з особливими потребами(( только люди с инвалидностью или МГН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*