Експерти «Ліги Сильних» розробили методичні рекомендації для влади щодо доступності модульних містечок

Експерти «Ліги Сильних» розробили методичні рекомендації для влади щодо доступності модульних містечок. ліга сильних, доступність, модульне містечко, рекомендація, інвалідність

Експерти «Ліги Сильних» розробили методичні рекомендації для влади щодо доступності модульних містечок. ліга сильних, доступність, модульне містечко, рекомендація, інвалідність

Експерти громадської спілки «Ліги Сильних» розробили методичні рекомендації щодо забезпечення вимог доступності тимчасових споруд (модульних містечок). Листи з рекомендаціями були надіслані на профільні міністерства: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а також керівникам кількох обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Про це повідомила виконавча директорка громадської спілки «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко.

«Уже майже рік ми ведемо моніторинг модульних містечок на предмет доступності для людей з інвалідністю. На основі дослідження ми розробили методичні рекомендації для органів влади. Йдеться про мінімальні вимоги, які обов’язково мають бути враховані у відповідності до національного законодавства, в тому числі, державних будівельних норм (зокрема, ДБН В.2.2.40 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення»)», – розповіла виконавча директорка громадської спілки «Ліги Сильних» Дар’я Сидоренко.

У квітні цього року був затверджений план заходів на 2023—2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року (розпорядження Кабінету Міністрів України № 372-р). У відповідності до пункту 25 передбачено надання рекомендацій для органів місцевого самоврядування щодо пристосування та забезпечення тимчасових споруд для маломобільних груп населення.

«Окрім рекомендацій, йдеться про необхідність провести роз’яснення для працівників державних органів влади та місцевого самоврядування в частині вимог інклюзивності та пристосування тимчасових споруд. Також ми звернулись з проханням провести моніторинг доступності споруд. Сподіваюсь, що найближчим часом ми отримаємо офіційну відповідь та зрозуміємо яка потрібна допомога від нас у вирішенні цих питань», – зауважила Дар’я Сидоренко.

Нагадаємо, що в березні під час презентації проєкту «Rebuild Ukraine. Inclusion» виконавча директорка громадської спілки «Ліга Сильних» Дар’я Сидоренко заявила про те, що у переважній більшості модульні містечка недоступні та не враховують потреби людей з інвалідністю.

marichka

Громадська спілка «Всеукраїнське об’єднання організацій в інтересах осіб з інвалідністю «Ліга сильних»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*