Інфраструктура Києва стає доступнішою

Інфраструктура Києва стає доступнішою. київ, пандус, соціальне таксі, інвалідність, інфраструктура

Інфраструктура Києва стає доступнішою. київ, пандус, соціальне таксі, інвалідність, інфраструктура

У столиці проживає близько 160 тисяч осіб з інвалідністю, яким необхідні умови для вільного пересування.

Про це повідомили 07 травня у Постійній комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Як зазначили у комісії, лише за минулий рік було зроблено чимало важливих кроків на шляху до створення безбар’єрного середовища. Так, у столиці на фінальному етапі впровадження надзвичайно важливий сервіс – соціальне таксі. У столиці також збільшується кількість низькопідлогового громадського транспорту. Для киян та гостей міста з порушеннями слуху на телеканалі «Київ» з’явився переклад жестовою мовою, тому міські новини стали доступними для кожного.

У комісії переконані, що Київ повинен стати повністю безбар’єрним простором, де забезпечено рівні права та можливості, облаштовані всі об’єкти інфраструктури до потреб осіб з інвалідністю.

«Створення безбар’єрного простору передбачає облаштування пандусами будівель комунальних установ, закладів охорони здоров’я, освіти та розважальних закладів. А також збільшення кількості транспортних засобів, облаштованих для перевезення осіб з інвалідністю, безпечні, відремонтовані тротуари та переходи. Разом з цим, дотримання вимог безбар’єрності при здійсненні благоустрою територій, парків, скверів, пляжів та своєчасний ремонт, заміна непрацюючих, аварійних ліфтів у багатоповерхівках. Першочергово, у тих будинках, де проживають люди з порушеннями опорно-рухового апарату», – зазначили у комісії.

За словами депутатки Київської міської ради, голови Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко, наразі в Києві планується створення нових центрів реабілітації для дітей з інвалідністю, а також нових закладів трудової реабілітації для осіб з інвалідністю віком від 18 років.

«Важливо розуміти, щоб забезпечити реалізацію усіх прав і свобод осіб з інвалідністю, нам потрібно працювати з суспільством загалом. Варто змінювати сприйняття осіб з інвалідністю і вчитись толерантності, рівності та недискримінації усім нам. Це тривалий, непростий, але дуже важливий процес», – зазначила Марина Порошенко.

Київська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*