ІнклюзіОН: у Харкові представили аудіогіди, розраховані на незрячих (ФОТО)

ІнклюзіОН: у Харкові представили аудіогіди, розраховані на незрячих (ФОТО). харків, аудіогід, музей, незрячий, інвалідність, indoor, floor, person, clothing, footwear, man. A person standing in a room

ІнклюзіОН: у Харкові представили аудіогіди, розраховані на незрячих. харків, аудіогід, музей, незрячий, інвалідність

Відтепер експонати Харківського художнього музею стали доступнішими для людей з інвалідністю: тут представлено аудіогіди, які, в тому числі, розраховані і на незрячих.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Серед учасників презентації – представники культурної громадськості міста, вихованці Харківської гімназії для сліпих імені Короленка, громадської організацій “Харківський IТ-кластер”, фахівці місцевих IТ-компаній, в тому числі, Plarium і MaхNet. Їх об’єднує не тільки інтерес до експонатів музею, а й спільна робота над універсальними аудіогідами.

“Ми дізналися про проект від партнерів з IT-кластеру, зрозуміли, що їм потрібна технічна допомога і за літні місяці підключили музей до швидкісного інтернету, а саме, до вільної мережі Wi-Fі. Відтепер кожен відвідувач, в тому числі, з інвалідністю, може безкоштовно завантажити додаток, що в якості навігатора супроводжуватиме його по музею буквально від вхідних дверей і розповість про кожен експонат на тлі музики і спецефектів”, – зазначив на презентації представник MaхNet Володимир Ємельяненко.

За його словами, гроші на реалізацію проекту – 25 тис. грн – зібрали активісти.

“Ідея фестивалю, який проходить втретє, завдяки стратегії видимості протистояти дискримінації уразливих груп туристів, таких як люди з інвалідністю, батьки з дітьми, люди похилого віку, представники ЛГБТ … Цього року, наприклад, мета фестивалю – показати, що туризм не примха. Інклюзивний же туризм це виклик суспільству, можливість побудувати діалог на основі поваги людської гідності, зробити наше місто більш зручним і безбар’єрним”, – пояснює координатор проекту, представник фундації “Громадська альтернатива” Світлана Охович.

Щоб випробувати додаток у дії, пропоную послуги супроводжуючого харків’янину, інваліду першої групи по зору Дмитру Крупці, відомому активною участю в громадському житті міста. Разом з ним, виконуючи вказівки навігатора (“перешкода зліва” або “готуйтеся до повороту”) оглядаємо експонати музею. Ось, наприклад, бронзова скульптура “Князь Святослав” роботи відомого земляка, скульптора Євгена Лансере. Скульптуру, повідомляє аудіогід, можна обмацати, ніби побачити одяг козака, і його зброю, і амуніцію коня …

Біля знаменитої картини Іллі Рєпіна “Запорожці пишуть листа турецькому султану” (другий її варіант зберігається в Російському музеї в Санкт-Петербурзі) особливо багато туристів зі смартфонами: опис картини супроводжують звуки молодецький козачої пісні, дружний регіт запорожців і їх часом грубуваті жарти у відповідь на запрошення султана стати його підданими – в записі брали участь артисти харківських театрів.

Як повідомляв раніше Укрінформ, у Харківському художньому музеї зберігається понад 22 тисячі творів мистецтва. Тут введено безкоштовне або пільгове відвідування для учнівської молоді та ветеранів війни і праці.

Презентація аудіогідів художнього музею відбулася у Харкові / Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ

Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*