Киянка з інвалідністю викликала поліцію, аби вибратися з недоступного будинку

Киянка з інвалідністю викликала поліцію, аби вибратися з недоступного будинку. юлія миронюк, пандус, поліція, інвалід, інвалідність, ground, outdoor, person, clothing, girl, woman, little, dress, young, human face. A little girl standing in front of a building

Киянка з інвалідністю викликала поліцію, аби вибратися з недоступного будинку. юлія миронюк, пандус, поліція, інвалід, інвалідність

Про це розповіла журналістам КНК Медіа 29-річна Юлія Миронюк, яка з дитинства пересувається на візку через діагноз «недосконалий остеогенез».

До таки крайніх заходів дівчина змушена була вдатися, аби потрапити на запланований урок. Саме цього дня вона залишилася вдома одна, а дев’ятиповерховий будинок на вул. Курчатова (Деснянський район), в якому вона мешкає, не обладнаний до потреб людей з інвалідністю. Так, від ліфта до виходу з під’їзду ведуть кілька сходинок з рейками, самостійне користування якими неможливе.

«Приємною несподіванкою для мене стала реакція диспетчера служби «102», — радісно розповідає Юлія. — Запитавши лише моє ім’я та адресу проживання, вона попросила чекати на наряд поліції. Я була готова до боротьби за своє право на вільне пересування, а тут все одразу зрозуміли…».

Патрульні прибули за 15 хвилин, уважно вислухали інструкції киянки щодо того, як їй допомогти безпечно спуститися до виходу, і ретельно виконали ці підказки. Завдяки оперативності та старанності служителів поліції, дівчина таки потрапила на заняття.

«Я розумію, що це досить екстраординарний спосіб вийти з будинку. — підсумувала мешканка столиці. — Але що поробиш? Листування з держструктурами та місцевою владою щодо облаштування будинку пандусом я почала ще в липні 2015 року. З тих пір отримала безліч відписок двох типів: «Ваш будинок не можна обладнати, бо він старий» і «квартиру в доступному будинку ви повинні придбати самостійно».

Від редакції. Згідно з ч.4 ст.30 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» якщо житло людини з інвалідністю не відповідає вимогам, зазначеним у висновках медико-соціальної експертної комісії, і його неможливо пристосувати до потреб такої людини, то жиле приміщення може бути замінено. Оскільки ж обов’язок обладнувати будинки такі будинки лежить на органах місцевого самоврядування, то і заміну не пристосованого житла повинні теж вони. Для цього людині з інвалідністю потрібно встати на квартоблік на підставі п.2 ч.1 ст.34 чинного нині Житлового кодексу Української РСР у зв’язку з невідповідністю житла технічним умовам.

Наталія Мороцька

KNK.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*