Славутич Київської області стане пілотним в Україні з реалізації ініціативи Олени Зеленської «Без бар’єрів». Розробка та впровадження безбар’єрних архітектурних рішень у місті триватиме впродовж чотирьох років. Ключова мета – створити в ньому універсальний публічний простір, дружній до маломобільних груп населення та сімей із дітьми.
Відповідні наміри задекларували 24 листопада перша леді України Олена Зеленська, Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, очільник Київської обласної державної адміністрації Василь Володін і міський голова Славутича Юрій Фомічев під час підписання Меморандуму про розвиток безбар’єрної архітектури.
Перша леді переконана, що принцип доступності для всіх груп населення має стати ключовим під час будівництва нових об’єктів або реконструкції вже існуючих.
«Звичайні для багатьох із нас речі – працювати в офісі, відвідати музей чи театр – для маломобільних людей майже недоступні. Натомість архітектура має прибирати бар’єри, а не будувати нові. Тож основна мета укладеного сьогодні меморандуму – об’єднати зусилля всіх зацікавлених сторін задля створення безбар’єрного архітектурного середовища. Як наслідок, ми створимо можливість для всіх українців вести повноцінне суспільне життя», – прокоментувала Олена Зеленська.
Голова обласної державної адміністрації подякував першій леді за можливість долучитися до проєкту та зазначив про актуальність розбудови доступної інфраструктури для маломобільних груп населення.
«На Київщині проживає майже 100 тисяч людей із інвалідністю. Тож ми всіляко підтримуємо ініціативу безбар’єрної України. Працюємо в цьому напрямі й уже маємо певні результати. Зокрема розбудували найбільшу мережу інклюзивної освіти в країні. У 2021 році плануємо примножити наші досягнення. Серед пріоритетних планів – відкрити три нові інклюзивно-ресурсні центри, 24 ресурсні кімнати, 37 інклюзивних груп у дитячих садках і 53 інклюзивні класи в області. А на прикладі Славутича матимемо змогу до 2024 року ще й реалізувати програму із повної безбар’єрності об’єктів архітектури», – зауважив Василь Володін.
Сприяти впровадженню безбар’єрних архітектурних рішень у Славутичі буде Міністерство розвитку громад і територій у межах своїх компетенцій. Напрацювання та успішні кейси в перспективі відомство впроваджуватиме на території всієї країни.
«Ми активно працюємо над тим, щоб українські міста були зручними для всіх мешканців. Зокрема Мінрегіон розробив Альбом технічних рішень щодо забезпечення інклюзивності та безбар’єрності. Він має спростити процес проєктування житлових будинків та громадських будівель і споруд з урахуванням принципів безбар’єрності. Також Мінрегіон розробив та впровадив ДБН щодо інклюзивності. Вважаю, що наші напрацювання допоможуть впроваджувати безбар’єрні рішення у всіх регіонах України”, – зазначив Олексій Чернишов.
Зазначимо: мета Меморандуму про розвиток безбар’єрної архітектури полягає у залученні населених пунктів і територіальних громад України до процесу розвитку доступного для маломобільних груп населення середовища, а також напрацюванні найкращих практик у створенні універсального публічного простору. Проєкт відкритий для інших міст і ОТГ, бажаючих долучитися до ініціативи.
Київська обласна державна адміністрація