Комфортний світ для неповносправних. Як це роблять на львівському вокзалі

Комфортний світ для неповносправних. Як це роблять на львівському вокзалі. львів, вади зору, вокзал, особливими потребами, інвалід, text, map, screenshot, handwriting, sign, information. A sign on the side of a building

Комфортний світ для неповносправних. Як це роблять на львівському вокзалі. львів, вади зору, вокзал, особливими потребами, інвалід

Низкою громадських організацій та активістів було скеровано звернення по облаштуванню Львівського залізничного вокзалу допоміжними засобами для людей з особливими потребами.

05.07.2017 р. начальник Львівського залізничного вокзалу Сенишин Р.А. та головний інженер Соловій І.В. запросили ініціаторів вищевказаного звернення – голову ГО «Волонтерський курінь» Захарчук Ю.В. та заступника голови Нарольську Н.Я. -провести огляд вокзалу на предмет облаштування спецзасобами для людей з особливими потребами.

Оглянувши зали відпочинку, медпункт, санвузли, ліфт, перони, привокзальну територію та інші об’єкти вокзалу, отримали багато корисної інформації.

З’ясувалось, що багато необхідних засобів для людей з особливими потребами вже є на території вокзалу і успішно функціонують.

Наш огляд виявив, що вокзал облаштований:

– На в’їзді/виїзді з вокзалу трьохскатними похилими (9 шт.) для заїзду/з’їзду для людей на інвалідних візках.

– На вході в другий вхід у вокзал встановлено пандус, який відповідає всім технічним вимогам: кути нахилу та повороту, зона відпочинку при здійсненні повороту, поручні. При головному вході висить вказівник про наявність такого засобу.

Комфортний світ для неповносправних. Як це роблять на львівському вокзалі. львів, вади зору, вокзал, особливими потребами, інвалід

– На території є спеціальна каса призначена для купівлі квитків людьми з особливими потребами.

– Санвузли та душові для людей з особливими потребами.

– Медпункт обладнаний пандусом, санвузлом для людей з особливими потребами, інвалідним візком, ношами тощо. У медпункті працюють спеціалісти, які допомагають людям з особливими потребами та надають першу медичну допомогу.

– На першому пероні функціонує ліфт для спуску в місто, або для підйому на перон відповідно. Ліфт обладнано кнопкою виклику та відеокамерою. Людину з особливими потребами супроводжує працівник вокзалу, допомагаючи їй дістатись місця призначення.

– Підйоми до перонів облаштовані спеціальними низькими поручнями. Для зручності людей з особливими потребами ці поручні продовжені до кінця сходів.

– Рейки для валіз є лише на сходах третього перону. На інших перонах вони зняті на прохання людей з вадами зору, які зачіплялись за ці рейки і травмувались.

– Телефон для неповносправних.

Комфортний світ для неповносправних. Як це роблять на львівському вокзалі. львів, вади зору, вокзал, особливими потребами, інвалід

– Механічний пристрій призначений для зйому/підйому інвалідного візка безпосередньо з/у вагон.

– Перони облаштовані спеціальною рельєфною бруківкою для орієнтування людей з вадами зору. Також цією бруківкою убезпечені стовпці, вишки та інші потенційно небезпечні об’єкти.

– Голосові повідомлення диктора вокзалу інформують про наявність усіх вищеперелічених засобів й облаштувань, та номера телефонів чергових по вокзалу.

– Територія вокзалу містить інформаційні вказівники про відповідні об’єкти для людей з особливими потребами та схему розташування цих об’єктів.

– Зал відпочинку для військових.

Варто окремо відмітити факт інформування людини з особливими потребами про усі вищезазначені послуги одразу при купівлі квитка у спеціальній касі. Також надзвичайно важливим є те, що працівників вокзалу, куди їде людина з особливою потребою, інформують телеграмою, або телефоном про час її прибуття та потреби. Хоча система придбання квитка через Інтернет не інформує працівників вокзалу про прибуття людини з особливою потребою.

Комфортний світ для неповносправних. Як це роблять на львівському вокзалі. львів, вади зору, вокзал, особливими потребами, інвалід

За територію Львівського залізничного вокзалу відповідає відокремлений підрозділ «Виробничий підрозділ Вокзал станції Львів» Філія «Пасажирської компанії». А точніше – вболівають: начальник вокзалу Сенишин Роман Андрійович та головний інженер Соловій Ігор Васильович. Враховуючи те, що фінансується вокзал з держбюджету, а «високо» в Києві сидять чиновники-депутати, яким байдуже на простих людей, добитись засобів облаштування для вокзалу дуже важко. Все, чим зараз облаштовано та обладнано Львівський залізничний вокзал, зроблено завдяки щирому бажанню і титанічній праці працівників вокзалу.

Облаштовуючи вокзал спецзасобами, начальник вокзалу, Роман Сенишин постійно радився зі спеціалістами та людьми з особливими потребами. Зокрема, ми не раз чули прізвища координатора ПОГ “Ресурсний центр “Безбар’єрна Україна” Грибальського Я.В.,
депутата ВР та Голови Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Сушкевича В.М., Голови правління Львівського ТВУТОС (українського товариства сліпих) Кукурудзи Л.

Питань для вирішення потреб вокзалу ще багато: потрібно придбати і встановити два ліфти на перонах, обладнати кнопку виклику (домофон) до чергового по вокзалу та інше.

За зал відпочинку для військових розташований на другому поверсі (вхід з першого перону). Цей зал є в підпорядкуванні військової комендатури, цей зал здається комендатурі в оренду за символічну плату – 1 грн. в рік. В залі дуже чисто, з вікна гарний вигляд на місто.

Важливо – основним відкриттям під час нашого огляду стало те, що територія повноважень Львівського залізничного вокзалу закінчується тротуаром прилеглим до будівлі вокзалу.

Після спуску з трикратного ухилу, облаштованого Львівським залізничним вокзалом, людина на інвалідному візку чи з іншими допоміжними засобами для пересування потрапляє на територію міста.

Комфортний світ для неповносправних. Як це роблять на львівському вокзалі. львів, вади зору, вокзал, особливими потребами, інвалід

І тут починаються справжні випробування для неї: ями, вибоїни, високі бордюри, припарковані авто; відсутність облаштувань, пандусів, ухилів, знаків, табличок, розміток – це короткий перелік перешкод на шляху до зупинок громадського транспорту чи потрібного авто на стоянці. Навіть здоровим людям з великими ношами важко добратись до визначеного місця. (на фото чітко видно лінію розмежування території вокзалу і міста.)

А це свідчить про те, що це не Львівський вокзал не дбає про людей загалом, і зокрема про людей з особливими потребами, а очільник міста – Андрій Садовий.

З цією проблемою керівництво Львівського залізничного вокзалу зверталось до мера Садового неодноразово, а також в поліцію, СБУ і навіть в антитерористичний відділ (минулого року, коли невідомий подзвонив у поліцію про замінування вокзалу, спецтранспорт саперів навіть не зміг під’їхати до вокзалу через припарковані авто). Керівництво вокзалу просило встановити знаки і зробити розмітку на дорожньому покриттю із забороною паркування авто у визначених місцях, щоб залишався простір для заїзду спецтранспорту та інвалідних візків.

Не менш важливою є проблеми з циганами, які живуть на вокзалі, жебрають, грабують пасажирів, але вигнати їх працівники вокзалу не мають права, оскільки цигани купують щодня найдешевші квитки на електричку і таким чином мають право перебувати на території вокзалу.

Комфортний світ для неповносправних. Як це роблять на львівському вокзалі. львів, вади зору, вокзал, особливими потребами, інвалід

Проблем багато, але є дві основні: непоінформованість населення про облаштування львівського вокзалу для людей з особливими потребами, та абсолютна відсутність облаштування для людей з особливими потребами привокзальної території, яка належить місту.

Ми з вами – як активні та небайдужі громадяни міста – просто зобов’язані посильно долучитись до висвітлення та вирішення цих нагальних проблем. Особливо зважаючи на те, що в країні четвертий рік триває війна. Львів є одним з стратегічних об’єктів переміщення військових. Негідно нам ТАК зустрічати наших захисників.

Наталія Нарольська, Юлія Захарчук

Форпост

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*