Комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури інформує

Комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури інформує. калуш, доступність, моніторинг, пандус, інвалідність, ground, outdoor, wheel, person, tire, bicycle wheel, land vehicle, bicycle, bike, vehicle. A bicycle parked on a sidewalk

Членами комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Калуша протягом 2017 року проведено моніторинг адміністративних будинків, де знаходяться структурні підрозділи Калуської міської ради, медичних закладів, закладів культури, закладів освіти, бібліотек, зупинок громадського транспорту на вул. Винниченка та пр. Лесі Українки, аптеки міста.

Встановлено:

– в чотирьох із восьми адміністративних будинків встановлені пандуси біля входу в будівлі, працюють кнопки виклику. В двох будівлях відсутні пандуси, працюють кнопки виклику. В двох будівлях влаштувати пандуси відповідно до вимог ДБН В. В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення» неможливо.

Розроблено план заходів щодо організації безбар’єрного доступу до установи управління соціального захисту населення згідно з яким розроблено проектно-кошторисну документацію щодо безбар’єрного доступу до установи, облаштування прилеглої до установи території, облаштування санвузла.

– із семи медичних закладів п’ять доступні у зв’язку з наявністю пандусів біля входу в будівлі та кнопок виклику, дві будівлі частково доступні.

Інформуємо, що керівникам медичних закладів направлено до виконання розроблені Мінрегіоном України рекомендації щодо організації безбар’єрного доступу до будівель та приміщень медичних закладів міста.

– із одинадцяти шкіл та однієї гімназії в одній школі при вході влаштовано пандус і кнопку виклику, в інших школах працюють кнопки виклику та охоронці, які допомагають маломобільним групам населення.

– з чотирьох бібліотек в одній забезпечено безперешкодний доступ для людей з інвалідністю. До інших – доступ відсутній.

Керівникам бібліотек надано рекомендації щодо встановлення кнопок виклику персоналу з розміщенням відповідної піктограми, оскільки не завжди можливо влаштувати пандус відповідно до вимог ДБН В. В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення».

Власникам аптек направлено листи з рекомендаціями щодо встановлення пандусів та кнопок виклику.

В під’їздах будинків, де проживають люди з інвалідністю встановлено перила та пандуси, а саме: на вул. Б. Хмельницького,34/18,29, вул. Б.Хмельницького,48/62, вул. Б.Хмельницького,60/58, вул. Литвина,7/35, вул. Литвина,9/38, вул.Підвальна,17/2, 8/1, вул. Рубчака,7/1,2,3,4, вул. Винниченка,4/4, вул. Каракая,4/2,8/2, вул. Сівецькій,3/4,1/1,4/2, пр. Лесі Українки,15/2,3/3,4,9/2, м-ні. Шептицького,3/2,3,4/3.

При проведенні робіт з асфальтування доріг міста міжквартальних проїздів і тротуарів влаштовано 21 пандус (пониження бордюрів), а саме:

на вул. Рубчака,7,11,13;вул. Грушевського,99;вул. Українська,2 а,10 а; вул. Сівецька,2,6,8,10:вул. С. Бандери,3; вул. Новацького (в р-ні ЗОШ № 8); вул. Біласа і Данилишина,4,6,8,10;б-р Незалежності,4,6 – 4 шт.,вул.. Костельна,2.

Із 12 світлофорних об’єктів, 4 обладнані спеціальними звуковими сигналами для створення безпечних умов руху для людей з порушенням зору (вул. Винниченка, перехрестя вул. Євшана-Незалежності-Помаранчевої Революції, перехрестя бульвару Незалежності пр. Лесі Українки, перехрестя вул. Дзвонарської-Винниченка).

З перевізниками періодично проводиться роз’яснювальна робота щодо під’їзду транспортних засобів до посадкової платформи на мінімальну відстань, яка б надавала можливість особам з обмеженими фізичними можливостями безперешкодно заходити в транспорт, крім того, проводились планові та позапланові збори перевізників, які обслуговують міські автобусні маршрути, на яких наголошувалося про право безкоштовного проїзду інвалідів та осіб, що їх супроводжують.

Спеціалістами управління економічного розвитку міста розроблено графік руху автобусів, які здійснюють перевезення на міських автобусних маршрутах загального користування і пристосовані для перевезення інвалідів та інших маломобільних груп населення. Протягом 2017 року дані графіки розміщено на міських автобусних маршрутах, в засобах масової інформації та на офіційному сайті міської ради

Окремо зазначаємо, що громадяни можуть звертатися з питаннями, зауваженнями, пропозиціями щодо роботи комітету забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури за телефоном гарячої лінії 6-68-16 з 9:00 год. до 17:00 год.

Калуська Міська Рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*