Люди з інвалідністю розповіли про доступність супермаркетів (ФОТО)

Люди з інвалідністю розповіли про доступність супермаркетів (ФОТО). супермаркетів

_1_31_2_f85f585cbd21611c14dcb18ce09ac8a9_1

Зустріч представників громадських організацій з представниками супермаркетів Харкова пройшла 27 жовтня, в малому залі міськради.

Провела зустріч заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан. Вона зазначила, що разом з людьми з інвалідністю вивчається проблема доступності супермаркетів і торгових центрів.

Віце-президент міської громадської організації «Креавіта» Олена Шингарьова зазначила, що з власниками великих магазинів і торгових центрів проведена велика робота, але багато що ще належить зробити.

Зокрема, мова йшла про паркомісця, ширина яких повинна дозволяти людині дістати візок з автомобіля і пересісти на нього. «Також ми часто стикаємося з проблемою, що паркувальні місця займають автомобілісти, які не є людьми з обмеженими можливостями, а торгові центри не контролюють цей процес», – підкреслила Олена Шингарьова.

Серед проблем, з якими стикаються візочники, віце-президент зазначила вузькі вхідні двері, через які неможливо проїхати, пандуси, які покриті слизькою плиткою. Крім того, висота бордюрів і порогів не повинна перевищувати 2,5 см, щоб людина на візку могла піднятися або спуститися самостійно, а часто біля супермаркетів бордюри висотою від 8 до 25 см.

Як зазначила Олена Шингарьова, багато пандусів не відповідають нормам, внаслідок чого людина не може комфортно піднятися або спуститися, а може ще й травмуватися. За її словами, ширина пандуса повинна становити не менше 1 м, обмежувальні бортики – не менше 5 см, поручні – на висоті 0,7-0,9 м. Завершальна частина поручня повинна становити 30 см.

Крім того, під час засідання обговорили проблему доступності на 2-3 поверхи в торгових центрах і проблему використання ескалатора.

Обговорили учасники зустрічі також проблеми, з якими стикаються люди з проблемами слуху. Зокрема, мова йшла про те, що в супермаркетах візуальна інформація повинна бути добре освітлена і мати оптимальний розмір шрифту. Літери мають бути висотою не менше 7,5 см. Вся звукова інформація повинна дублюватися на моніторах і табло. Системи пожежної сигналізації повинні мати світлову сигналізацію нарівні зі звуковою.

У процесі підготовки до засідання громадські спостерігачі провели моніторинг в кожному районі міста, виявили проблемні місця і повідомили про результати моніторингу учасникам засідання.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*