«Ми маємо вивести питання безбар’єрності до рівня європейських країн», – Олексій Савченко

«Ми маємо вивести питання безбар’єрності до рівня європейських країн», – Олексій Савченко. доманівка, доступність, перевезення, інвалідність, інклюзія, person, man, clothing, suit, human face, tie, microphone, dark. A man wearing a suit and tie

«Ми маємо вивести питання безбар’єрності до рівня європейських країн», – Олексій Савченко. доманівка, доступність, перевезення, інвалідність, інклюзія

До кінця березня громада селища Доманівка отримає спеціальний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю. Кілька років тому селищні і районні громади не могли про таке навіть мріяти. Однак тепер, за всебічної підтримки державної та обласної влади, все що потрібно – бажання і чіткі кроки із реалізації питань доступності та інклюзії. Про це наголошує голова Миколаївської облдержадміністрації Олексій Савченко, повідомляє Миколаївська обласна державна адміністрація.

Голова ОДА підкреслив, що придбання спеціального автобусу для громади Доманівщини є яскравим прикладом позитивних змін у надважливому питанні забезпечення доступності в регіоні.

«Завдяки принциповій позиції Президента України Петра Порошенка, та першої леді Марини Порошенко питання усунення бар’єрів у життєдіяльності людей з особливими потребами в останні декілька років підняте на найвищий державний рівень. І це вже сьогодні дає конкретні результати у зміні ситуації по напрямку інклюзії не тільки у великих містах, а й у всіх куточках країни, зокрема – на Миколаївщині», – зазначає Олексій Савченко.

Так, у 2018 році було запроваджено новий напрям щодо стимулювання територіальних громад до створення служб перевезень людей з інвалідністю, особливо людей на візках. Була розроблена відповідна державна програма із придбання спеціально обладнаних автомобілів для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату. Завдяки цій програмі, можливість забезпечення спецтранспортом отримали не тільки обласні центри і міста обласного значення, а й сільські, селищні ради та об’єднані територіальні громади.

«Це ще одна опція, яку забезпечила реформа децентралізації, ініційована Президентом України Петром Порошенком, і яку надала можливість активувати державницька позиція Уряду Володимира Гройсмана», – прокоментував Олексій Савченко.

Очільник області підкреслив, що на сьогодні Доманівська селищна рада у співпраці і координації дій з профільним департаментом Миколаївської ОДА, виконала усі основні умови, зазначені у даній програмі. «Було створено службу з перевезення осіб з інвалідністю і передбачено видатки на її функціонування. І саме завдяки своєму наполегливому руху до вирішення проблем людей з обмеженими можливостями громада і отримає до кінця місяця спеціально обладнаний автомобіль для перевезення осіб з інвалідністю».

Тепер на Миколаївщині діятимуть чотири відповідні служби перевезень людей з інвалідністю. До цього такі служби функціонували лише у Миколаєві, Южноукраїнську і Вітовському районі області.

«Переконаний, що приклад Доманівської селищної ради цього року будуть наслідувати й громади інших районів і ОТГ Миколаївщини, бо наш спільний обов’язок в найближчі роки повністю вивести питання безбар’єрності до рівня європейських країн», – резюмував Олексій Савченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*