Міське середовище повинно бути зручним для всіх

Міське середовище повинно бути зручним для всіх. дружківка, доступність, пандус, інвалід, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, vehicle. A man riding on the back of a bicycle

Про цивілізованість країни можна судити по тому, наскільки дружню і безбар’єрну для людей з інвалідністю середу вона має. В Україні Конституція гарантує кожному громадянину право на працю, відпочинок, освіту, участь у культурному житті та на свободу пересування.

Але для категорії громадян, що мають інвалідність, реалізація своїх прав не завжди можлива, тому що безпосередньо пов’язана з доступністю інфраструктури та навколишнього середовища.

У Дружківці загальна чисельність інвалідів, які перебувають на обліку складає 843 особи. Для того, щоб дружківчанам з особливими потребами жилося легше і комфортніше, міська влада вживає низку важливих заходів, передбачених міською Програмою щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями на період 2016 – 2020 років. Працює комітет по забезпеченню доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, до складу якого входять 12 представників громадських організацій інвалідів. Так протягом 2017 року в місті облаштовано пандусом будівлю Центру дитячої та юнацької творчості, а також вхід до Дитячої та юнацької спортивної школи, забезпечено вільний доступ до об’єктів торгівлі та обслуговування, розташованих по вул. Соборній, 34 та О. Тихого, 218. У міському Центрі надання адміністративних послуг після проведення реконструкції створено всі належні умови для людей з особливими потребами: встановлені тактильні плитки для осіб з інвалідністю та дошки Брайля для осіб з вадами зору, облаштований пандус. У навчальному корпусі Олексієво – Дружківської загальноосвітньої санаторної школи інтернату №13 проведений капітальний ремонт поручнів пандусу. Устрій з’їздів виконаний на дільницях автодоріг по вул. Індустріальна, Джерельна, Машинобудівників, Паризької Комуни та Депутатська. Устрій тротуару – вільний доступ забезпечено по вул. Соборна (вздовж будинків 29, 31, 33), Севастопольська та по вул. Космонавтів (вздовж будинку 44, 54, 56).

Особлива увага та значні зусилля міської влади зосереджуються на розгляді питань та позитивному вирішенні проблем мешканців міста, які мають інвалідність. Так, звернення до міської ради з проханням про забезпечення вільного доступу та облаштування пандусу від інваліда, який мешкає по вул. Паризької Комуни, 54 не залишилося без уваги і результатом стало створення належних умов для пересування заявника. Міська рада виходить з пропозиціями до власників існуючих об’єктів соціального, побутового, торговельного призначення щодо необхідності забезпечення безперешкодного доступу маломобільних груп населення до будівель та споруд, у тому числі обладнання їх пандусами та додатковими пристроями.

Міський голова Валерій Гнатенко вважає, що пріоритетним завданням у роботі міської влади над створенням «безбар’єрного середовища» є перспективне проектування міської інфраструктури та окремих об’єктів з урахуванням інтересів громадян з інвалідністю.

Дружківська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*