Місто без бар’єрів для людей з інвалідністю

Місто без бар’єрів для людей з інвалідністю. кривий ріг, доступність, засідання, суспільство, інвалідність, text, design, screenshot, graphic. A screenshot of text

(коментує департамент соціальної політики виконкому Криворізької міської ради)

2018 рік містить події, заходи, пропозиції та нові ініціативи, спрямовані на подальше створення в місті умов безбар’єрності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян. Це свідчить про актуальність цього питання для суспільства в цілому та територіальної громади міста Кривого Рогу зокрема, а результати такої роботи – про кропітку працю багатьох співпричетних до її виконання посадовців органів місцевого самоврядування, їх консультативно-дорадчих органів – комітетів із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури виконкомів міської та районних у місті рад, підприємств, установ, організацій різних форм власності, а також «генераторів» нових ідей – громадських організацій осіб з інвалідністю.

26.10.2018 у виконкомі міської ради відбулося підсумкове засідання комітету із забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури виконкому Криворізької міської ради, на якому розглянуто результати роботи у м. Кривому Розі із створення безбар’єрного середовища у 2018 році.

У засіданні прийняли участь голови та секретарі районних комітетів із забезпечення доступності, керівники структурних підрозділів виконкомів міської та районних у місті рад, громадських організацій осіб з інвалідністю, в тому числі місцевих осередків Українського товариства сліпих та Українського товариства глухих.

Органами соціального захисту населення обстежено 2027 об’єктів з питань безперешкодного доступу. Надіслано 300 листів до органів влади та суб’єктів господарювання, щодо облаштування зручностями об’єктів. Додатково установлено зручності для осіб з інвалідністю на 306 об’єктах.

До уваги присутніх доведено інформацію щодо можливих у наступному році новацій в чинному законодавстві України з питань безперешкодного доступу.

Місто без бар’єрів для людей з інвалідністю. кривий ріг, доступність, засідання, суспільство, інвалідність

162 особи з інвалідністю та маломобільні громадяни отримали 902 послуги «соціального таксі», які надано двома транспортними засобами, устаткованими підйомниками для інвалідних колясок. Проведено додаткову закупівлю третьої одиниці «соціального таксі». Оплачено послуги з перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян спеціалізованим автобусом на замовлення громадських організацій.

Виконано капітальний ремонт дороги на пр-ті 200-річчя Кривого Рогу (від вул.Спаська до вул.Миколи Світальського), в ході якого в місцях сполучення тротуарів з проїзною частиною здійснено влаштування понижених бортових каменів, влаштовано тактильну плитку для забезпечення людей з вадами зору спеціальними орієнтирами покажчиками напрямків та ін.

Обладнано тактильною плиткою для осіб з вадами зору входи (виходи) до підземного переходу на пл. Визволення.

Запроваджено надання послуг Мобільного офісу за пропозиціями громадської організації «Творчих інвалідів та інвалідів приватних підприємців «Разом». Для відвідувачів проведено промоакції: «Оформи субсидію» та «Змінилась назва вулиці – постав штамп у паспорт.

Стартував новий проект «РАЗОМ – краще», завдяки якому посадовці органів місцевого самоврядування вивчатимуть жестову мову для забезпечення доступності особам з вадами слуху в отриманні адміністративних послуг, в тому числі публічних.

Облаштовано зручностями для осіб з інвалідністю по зору приміщення управління праці та соціального захисту населення виконкому Центрально-Міської районної у місті ради (у середині приміщення на І-ому поверсі виконано пандус, наведено жовтою фарбою тактильні лінії на сходинках у під’їзді, кабінети обладнані тактильними табличками з інформацією, виконаною із застосуванням шрифту Брайля).

Відкрито у Саксаганському районі паспортний офіс (на сьогодні 7-й у місті ) по вул. Володимира Великого, 32, в якому забезпечено доступність в отриманні послуг людьми з особливими потребами.

Проведено ремонт будівлі, в якій розміщено Прозорий офіс із влаштуванням зручностей для осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян в Інгулецькому районі по пр-ту Південному,1. Розпочато ремонтні роботи в будівлі по вул. Ухтомського,23 (Тернівський район) для створення ще одного Прозорого офісу з надання послуг із влаштуванням зручностей для осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян.

Проведено коштом міського бюджету капітальний ремонт східців до входу в ІІІ-й корпус виконкому Криворізької міської ради з установленням додаткових перил, тактильної плитки контрастного кольору для осіб з інвалідністю по зору. Придбано за розкладний пандус для відвідувачів-колясочників.

Проведено в рамках спільного проекту Світового банку з Міністерством охорони здоров’я України реконструкцію будівлі, де розміщено амбулаторію сімейної практики – сімейної медицини №4 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №2» КМР на мкр-ні 5-й Зарічний (Покровський район) із влаштуванням зручностей для осіб з інвалідністю та інших маломобільних громадян. Придбано 5-ть гінекологічних крісел для жінок з особливими потребами для амбулаторій міста. Проведено іншу роботу.

В ході засідання розглянуто проблемні питання щодо створення умов для безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури виконкому Криворізької міської ради та визначено шляхи їх вирішення. Висловлено подяку керівникам громадських організацій за надану методично-консультативну допомогу органам місцевого самоврядування щодо створення умов доступності.

Ми працюємо для мешканців міста Кривого Рогу і завжди готові до співпраці.

Ваші зауваження та пропозиції просимо надавати за електронною адресою: e-mail:

Виконком Криворізької міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*