Моніторинг архітектурної доступності «Автовокзалу Київ» АТ «Київпассервіс» для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Моніторинг архітектурної доступності «Автовокзалу Київ» АТ «Київпассервіс» для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. автовокзал київ ат київпассервіс, автостанция, доступність, моніторинг, інвалідність

Моніторинг архітектурної доступності «Автовокзалу Київ» АТ «Київпассервіс» для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. автовокзал київ ат київпассервіс, автостанция, доступність, моніторинг, інвалідність

Працівниками Департаменту моніторингу рівних прав і свобод здійснено моніторинговий візит з метою перевірки архітектурної доступності об’єкту транспортної інфраструктури та встановлення фактичного стану забезпечення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення на автостанції «Автовокзал Київ» АТ «Київпассервіс» та прилеглої території за адресою: місто Київ, Проспект Науки, 1/2.

Нормами законодавства України закріплено вимоги до інклюзивності будівель та споруд, що дає можливість забезпечити особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення рівні права на доступне середовище.

Під час моніторингу встановлено, що у 2021 році було проведено капітальний ремонт будівлі автостанції. Працівники автостанції проходять навчання на тему супроводу та допомоги маломобільним пасажирам на транспорті.

Наразі стан забезпечення архітектурної доступності приміщень автостанції та прилеглої території більшою мірою відповідає вимогам державних будівельних норм ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», зокрема встановлений ліфт, обладнані санітарні приміщення, визначені місця для відпочинку осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Водночас виявлено деякі недоліки, які потребують усунення, а саме: відсутність контрастного маркування, яке зазначає початок та закінчення сходів; відсутність поручнів з обох боків пандусу; відсутність кнопки виклику персоналу при вході до приміщення з боку посадкових платформ.

За результатами моніторингу підготовлено звіт та направлено лист директору автостанції «Автовокзал Київ» АТ «Київпассервіс» з рекомендаціями щодо необхідності усунення виявлених недоліків.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*