На Луганщині створюються умови безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю

На Луганщині створюються умови безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю. луганщина, доклад, доступність, нарада, інвалідність, table, person, computer, indoor, wall, laptop, office building, clothing, group, lecture. A group of people sitting at a table

На Луганщині створюються умови безбар’єрного доступу для осіб з інвалідністю. луганщина, доклад, доступність, нарада, інвалідністьПід час апаратної наради в.о. голови Луганської обласної державної адміністрації – керівника обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Філь заслухав доклад в.о. начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Михайло Івасішин про забезпечення безперешкодного доступу осіб з інвалідністю до об’єктів фізичного оточення в населених пунктах області за 2018 рік.

Доповідач зазначив, що виконувались завдання обласного плану заходів щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення на 2017-2021 роки «Безбар’єрна Луганщина».

Так, на вході до будівлі Луганської облдержадміністрації прибудований спеціальний підйомник для осіб з інвалідністю, а на офіційному сайті облдержадміністрації та інтегровані до нього сайти місцевих органів виконавчої влади адаптовані до потреб людей з вадами зору.

Також, для безбар’єрного доступу створені умови в приміщеннях Рубіжанської міської ради, в будівлях райдержадміністрацій, об’єктах соціального захисту населення, пенсійного фонду.

Частково пристосовані для відвідувань осіб з інвалідністю адмінбудівлі Сєвєродонецької та Лисичанської міських рад.

Сьогодні на Луганщині 1076 будівель обладнані нормативними пандусами, ще 1261 треба обладнати.

Крім цього, складені паспорти щодо забезпечення доступності для осіб з інвалідністю до 1258 громадських приміщень, які у першу чергу потребують обладнання засобами доступності.

А саме, 172 адмінбудівлі, 243 об’єкта охорони здоров’я, 334 закладів освіти, 106 об’єктів культури, 64 об’єкти дорожньо-тротуарної мережі, 173 багатоквартирних будинків, 115 виборчих дільниць та інші.

Орієнтовна потреба у коштах для виконання зазначених робіт складає більш 90 млн гривень.

Разом з цим, доповідач повідомив, що у 2018 році реалізовано 74 проекти із забезпечення засобами доступності об’єктів фізичного оточення у населених пунктах області, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку. Зокрема, будівництво пандусів, підйомників, обладнання санітарних вузлів, ліфтів тощо.

Серед лідерів: Кремінський, Попаснянський, Сватівський, Старобільський, Новопсковський, Білокуракинський, Біловодський райони.

За підсумками розгляду цього питання Сергій Філь доручив керівникам територій посилити роботу за виконанням обласного плану «Безбар’єрна Луганщина» та забезпечити в повному обсязі обладнання засобами доступності для осіб з інвалідністю, визначених першочергових приорітетних об’єктів.

Також доручив заступнику голови облдержадміністрації Юрію Клименко взяти під особистий контроль фінансування робіт за рахунок коштів місцевих бюджетів, або залучення позабюджетних коштів міжнародної допомоги щодо обладнання засобами доступності для осіб з інвалідністю об’єктів фізичного оточування в повному обсязі, у першу чергу визначених пріоритетних об’єктів.

Луганська обласна військово-цивільна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*