На Миколаївщині триває робота зі створення безперешкодних умов на соціально-важливих об’єктах для маломобільних груп населення

На Миколаївщині триває робота зі створення безперешкодних умов на соціально-важливих об’єктах для маломобільних груп населення. миколаївщина, доступність, засідання, інвалідність, інфраструктура, indoor, ceiling, person, wall, sitting, computer, room, people, clothing, table. A group of people sitting at a table in a room

На Миколаївщині триває робота зі створення безперешкодних умов на соціально-важливих об’єктах для маломобільних груп населення. миколаївщина, доступність, засідання, інвалідність, інфраструктура

У Миколаївській ОДА відбулось засідання комітету із забезпечення доступності людей з інвалідністю та маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. Під час наради заступник голови облдержадміністрації Валентин Гайдаржи наголосив на важливості безперешкодного доступу людей з інвалідністю до обласної інфраструктури та на необхідності приведення першочергових об’єктів до належного стану, інформує Миколаївська обласна державна адміністрація.

Під час засідання учасники комітету обговорювали доступність вулично-шляхової мережі, новозбудованих об’єктів житлово-громадського призначення, закладів сфери охорони здоров’я, культури, освіти тощо.

Окремими питаннями порядку денного стали виявленні порушення та особливості врахування державних будівельних норм в частині доступності для маломобільних верств населення при проектуванні, будівництві, капітальному ремонті чи реконструкції об’єктів будівництва.

«Доступність не означає тільки наявність пандусів, це і можливість безперешкодно переміщатись будівлями тих же соціальних закладів, зручність у отриманні звичайних послуг і так далі. За результатами спільного обговорення я надав кілька першочергових доручень, які ми реалізуємо у найближчі два тижні. Визначити або ж оновити інформацію по містах і районах області стосовно власників/балансоутримувачів будівель, де розміщені відділення «Укрпошти», бо наразі, на жаль, не всюди забезпечено безперешкодний доступ туди людей з обмеженими можливостями. Ми знатимемо технічні можливості для зміни умов доступності та предметно опрацюємо ці проблеми. Інший напрям – забезпечення відповідних умов у пунктах надання безоплатної правової допомоги, у відділеннях нашої обласної лікарні, та інших лікарнях та амбулаторіях, обласних закладах культури, зокрема це і російський драмтеатр, а також на прохання учасників нашого комітету – з’ясуємо, що можна зробити із доступом до церков», – зазначив Валентин Гайдаржи.

Особливу увагу учасники наради приділили питанню умов безперешкодного доступу у лікувально-оздоровчому санаторії «Борисфен» та інших закладах міста Очакова.

«Учасники комітету, зокрема, представники громадських організацій допомагають профільним службам та департаментам обстежувати місцеві об’єкти – лікарні, органи соціального захисту, культури, транспорту щодо їхньої доступності для маломобільних груп населення, а також допомагають нам напрацювати належні рекомендації для здійснення ремонту, реконструкції чи будівництва різних об’єктів, щоб при розробці усіх нових проектів завжди враховували вимоги доступності», – підкреслив Валентин Гайдаржи.

До прикладу, минулого року керівники обласних закладів охорони здоров’я із залученням представників від громадської організації «Миколаївська обласна організація Всеукраїнської організації «Союз осіб з інвалідністю України»» провели аудит доступності до лікувальних закладів. Так, в будівлях, де не створені належні умови для осіб з інвалідністю, вжито заходи щодо доступу та супроводження цієї категорії відвідувачів.

Під час розроблення та реалізації нових проектів будівництва та реконструкції об’єктів існуючої забудови, в обласних закладах охорони здоров’я відповідно до чинних норм будівництва враховуються вимоги щодо безперешкодного доступу до об’єктів закладів охорони здоров’я осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення.

У 26-ти обласних закладах охорони здоров’я, підвідомчих управлінню охорони здоров’я облдержадміністрації, налічується 70 основних будівель, які пристосовані для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Заклади проводять роботу з підтримки у належному стані існуючих пандусів, відновлюються інформаційні таблички, позначки, визначено місця для паркування, нанесено стрічки на сходах тощо.

Наразі проводиться робота спільно з представниками громадських організацій щодо визначення палат, санвузлів для облаштування потребам осіб з інвалідністю, визначення кошторисної вартості їх переоблаштування з числа обласних закладів охорони здоров’я (14 лікарень – з цілодобовим перебуванням хворих).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*