На Волині працює “соціальне таксі” (ФОТО, ВІДЕО)

На Волині працює “соціальне таксі” (ФОТО, ВІДЕО). прилісненська отг, автомобіль, послуга, соціальне таксі, інвалідність, tree, outdoor, land vehicle, vehicle, transport, wheel, auto part, truck, commercial vehicle, van. A van parked on the side of a road

На Волині працює “соціальне таксі”. прилісненська отг, автомобіль, послуга, соціальне таксі, інвалідність

«Соціальне таксі» для людей з інвалідністю працює у Прилісненській громаді Маневицького району. Спеціально обладнаним автомобілем людей безплатно возять на лікування та реабілітацію до обласного центру, – розповів Суспільному заступник голови громади Олексій Гнатюк. Каже: автомобіль придбали за державні кошти, обслуговують його за гроші із сільського бюджету.

Валентина Гаврилюк родом із Закарпаття, на Волинь переїхала давно, нині пенсіонерка мешкає в Прилісному. Вона – одна з перших скористалася послугами «соціального таксі», яке запрацювало в Прилісненській громаді. Розповідає: в лютому їй зробили операцію із заміни суглобу в обласній лікарні, аби доїхати до Луцька, наймала машину. На реабілітацію до обласного медзакладу два тижні тому їздила «соціальним таксі».

На Волині працює “соціальне таксі”. прилісненська отг, автомобіль, послуга, соціальне таксі, інвалідність

Валентина Гаврилюк, жителька Прилісного: «Мене машина завезла туди безкоштовно, я побула 10 днів, приїхала машина і завезла мене назад, я дуже задоволена. Як я їхала на операцію, то дуже важко було, ми підмощували в машині, щоб нога була витягнута, а в тій машині дуже добре!»

Олексій Гнатюк, заступник голови Прилісненської ОТГ: «Соціальне таксі перше в області, минулого року уряд започаткував програму по підтримці громад і міських рад по соціальному таксі, було 28 автомобілів. Ми виграли, від Волині були одні.»

Скористатися послугами «соціального таксі» можуть люди з порушенням опорно-рухового апарату, таких в громаді 35, – каже Олексій Гнатюк. Водій «соціального таксі» Володимир Музичук показує, як працює обладнання для людей на «візках».

На Волині працює “соціальне таксі”. прилісненська отг, автомобіль, послуга, соціальне таксі, інвалідність

Володимир Музичук, водій «соціального таксі»: «В обласну лікарню возили, в онкодиспансер, тут по місті привозили інвалідів в сільську раду, в амбулаторію. Їде добре і зручно.»

Купили авто за державні кошти, обслуговують «соціальне таксі» та заправляють автомобіль за гроші з сільського бюджету, – розповідає заступник голови громади.

На Волині працює “соціальне таксі”. прилісненська отг, автомобіль, послуга, соціальне таксі, інвалідність

Олексій Гнатюк, заступник голови Прилісненської ОТГ: «Автомобіль, мільйон двісті його вартість, це одне, але потрібно ще зарплату шоферу, диспетчеру. Ми заклали кошти в бюджеті на цих двох працівників, які в складі гуманітарного відділу. З першого квітня ми започаткували виклики, журнал реєстрації, як того вимагає закон, все обліковується.»

Скористатися «соціальним таксі» людина з інвалідністю може раз на тиждень, замовити автівку має за день до поїздки, для цього телефонує диспетчеру. Під час поїздки її має супроводжувати опікун, – розповідає Олексій Гнатюк.

Олексій Гнатюк, заступник голови Прилісненської ОТГ: Людина може приїхати і в ЦНАП, і відвідати якийсь захід культурний, це їхнє повне право).

Валентина Гаврилюк невдовзі вирушить на реабілітацію до обласного центру, каже: знову замовлятиме «соціальне таксі».

Валентина Гаврилюк, жителька Прилісного: «На пенсії хіба проживеш зараз, щоб наймати машину на Луцьк. В автобусі не зручно, бо нога не згинається. Подобається, що в нас машина є така в Прилісному.»

UA: ВОЛИНЬ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*