Наталя Заболотна: Керівники структурних підрозділів ОДА і терпредставництв ЦОВВ мають стати локомотивами змін у створенні безбар’єрного середовища на Вінниччині

Наталя Заболотна: Керівники структурних підрозділів ОДА і терпредставництв ЦОВВ мають стати локомотивами змін у створенні безбар’єрного середовища на Вінниччині. вінниччина, вебінар, доступність, суспільство, інклюзивний дизайн

Наталя Заболотна: Керівники структурних підрозділів ОДА і терпредставництв ЦОВВ мають стати локомотивами змін у створенні безбар’єрного середовища на Вінниччині. вінниччина, вебінар, доступність, суспільство, інклюзивний дизайн

Впровадження інклюзивного дизайну в міський простір – вебінар на цю тему відбувся 3 вересня для керівників структурних підрозділів ОДА і територіальних представництв центральних органів виконавчої влади.

Організатори вебінару – Вінницька обласна державна адміністрація, Спілка громадських організацій людей з інвалідністю Києва та Представництво Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні.

Мета зустрічі: обговорення важливості створення доступності в міському просторі та підвищення якості життя населення через впровадження інклюзивного дизайну в міський простір.

Тренером семінару став сертифікований консультант з доступності «Глобального альянсу з доступних технологій та середовищ», Президент Спілки громадських організацій людей з інвалідністю Києва, Директор Центру інклюзивного дизайну, випускник KMBS РМBА Олександр Ворона.

Розпочинаючи зустріч, перший заступник голови ОДА Наталя Заболотна акцентувала увагу присутніх на основних аспектах роботи проєкту. Насамперед, вона пояснила, чому першими учасниками серії вебінарів стали саме структурні підрозділи та терпредставництва центральних органів виконавчої влади:

«Коли ми говоримо про інклюзивний простір та безбар’єрне суспільство, необхідно усвідомлювати, що це не лише пандуси, як всі звикли, а набагато ширше поняття. Універсальний дизайн – це врахування інтересів та потреб всіх громадян, створення комфортних умов для усіх мешканців громади. Адже інклюзивний простір – це не лише для людей на візку, це і для людей похилого віку, і для мам з малюками в дитячих візочках. В контексті його впровадження у Вінницькій області я хочу, щоб керівники структурних підрозділів ОДА і територіальних представництв центральних органів виконавчої влади були прикладом і локомотивом цих змін в нашому суспільстві».

Наталя Заболотна нагадала, що на Вінниччині проводиться значна робота в напрямку впровадження доступності та безбар’єрності, здійснено зміни в дизайні низки приміщень:

«Я особисто була ініціатором того, що сьогодні в приміщенні Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА створено справді універсальний безбар’єрний простір. Завдяки впровадженим змінам, вперше на Вінниччині державним службовцем стала людина з обмеженими руховими можливостями, яка пересувається на візку і повноцінно виконує свої посадові обов’язки в Департаменті соціальної та молодіжної політики ОДА», – наголосила перший заступник голови ОДА.

За словами Наталі Заболотної, сьогодні дуже велика підтримка з боку держави надходить в контексті реалізації Національної програми «Велике будівництво». Це п’ять шкіл – п’ять садочків – п’ять спортивних об’єктів на Вінниччині, а також одинадцять спортивних майданчиків відповідно до державної програми «Будівництво мультифункціональних майданчиків для ігрових видів спорту».

Посадовиця переконана – ці об’єкти, вже на етапі проєктування, повинні мати універсальний дизайн, аби бути доступними для всього населення:

«Вимоги до доступності часто в економічних розрахунках є дешевшими на етапі будівництва, ніж на етапі пізнішого перепланування. Відтак, з самого початку об’єкт будівництва має бути запроектований, продуманий та адаптований до потреб кожного громадянина», – наголосила Наталя Заболотна.

Як зазначив, своєю чергою, Олександр Ворона, концепція універсального дизайну набуває дедалі більшої актуальності у світі: «Людина не має відчувати дискомфорту, пересуваючись містом. Архітектурні перешкоди та соціальні бар’єри позбавляють багатьох людей можливості брати активну участь у житті громади – це не що інше, як неприйнятна та штучно створена форма соціальної ізоляції».

Підсумком вебінару стала ціла низка домовленостей щодо наступних консультацій та співпраці структурних підрозділів ОДА і територіальних представництв центральних органів виконавчої влади з експертами.

Вінницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*