Пандуси в Києві – як знущання. Чи пристосовані вулиці для візочників (ВІДЕО)

Пандуси в Києві – як знущання. Чи пристосовані вулиці для візочників (ВІДЕО). київ, марія лафіна, візочник, інвалід, інвалідність, floor, indoor, screenshot. A group of people in a room


Наскільки Київ зручний для людей, які пересуваються на візку, продемонструвати нам погоджується паралімпійська чемпіонка Марія Лафіна.

Починаємо із головного аеропорту країни. Це – улюблене місце дівчини. І не лише тому, що вона любить подорожувати. Переконує – тут, такі як вона, почуваються вільно.

Однак комфорт закінчується, щойно ми виходимо за стіни летовища. В автобус зайти не може. Занадто високо.

Далі Марія пробує викликати безкоштовне таксі для інвалідів, яке діє в Києві. Але там кажуть, спершу потрібно стати на облік. Та і відвезти таксі може лише в клініку або санаторій.

Та навіть, якщо з аеропорту вдасться вибратися – пересуватися містом людям у візку просто неможливо. Автобуси та тролейбуси не пристосовані. А щоб добратися до метро – треба пройти смугу перешкод.

Щоб спуститися – Марія мусить просити про допомогу. Але і сама підземка не надто пристосована для візочників. У нас є лише кілька станцій з ліфтами та зручними проходами. На інших – доводиться знову просити допомоги.

Не доступна і головна вулиця столиці. Хоча тут в одному із переходів є спеціальна платформа для інвалідів. Але це, як виявилося, просто декорація. Вона не працює.

Не зайти без сторонньої допомоги в жодне кафе, магазин і навіть аптеку. Майже скрізь пандуси для галочки.

Уповноважений президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич каже, зробити міста України безбар’єрними можна – потрібно просто не видавати ліцензії на ведення бізнесу, допоки підприємці правильно не обладнають приміщення. Наразі намагаються запровадити таке бодай для аптек.

ФАКТИ. ICTV

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*