Події на Сході актуалізують проблему безбар’єрного доступу для інвалідів

Події на Сході актуалізують проблему безбар’єрного доступу для інвалідів. запорізька область, доступність, особливими потребами, інвалід, інвалідність, outdoor, bicycle, building, ground, sidewalk, wheel, person, bicycle wheel, furniture, wheelchair. A bicycle parked on the side of a building

Події на Сході актуалізують проблему безбар’єрного доступу для інвалідів. запорізька область, доступність, особливими потребами, інвалід, інвалідністьНа засіданні обласного комітету доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури проаналізовано результати моніторингу стану забезпечення безбар’єрного доступу до будівель і приміщень закладів загального користування та житлових будинків у Запорізькій області.

Як повідомив начальник Управління архітектури та містобудування облдержадміністрації Олександр Билим, у всіх районах області створено робочі групи, які здійснюють моніторинг обладнання об’єктів житлового, громадського та цивільного призначення для людей з особливими потребами.

За попередніми даними, по області залишаються необлаштованими: 90% житлового фонду; 70% закладів культури; 50% закладів освіти; 45% закладів охорони здоров’я; 11% закладів органів праці та соціального захисту населення; 20% закладів пенсійного фонду.

Із п’яти міст обласного значення у Енергодарі та Токмаку на 100% облаштовані заклади: охорони здоров’я, органів праці та соціального захисту населення, органів пенсійного фонду України.

У м. Запоріжжя на 100% облаштовані приміщення органів місцевого самоврядування, пенсійного фонду та закладів охорони здоров’я.

Майже в усіх районах області на 100% обладнані будівлі органів праці та соціального захисту населення, пенсійного фонду.

Найскладніша ситуація в житловому фонді. Адже житлові будинки в містах та районах області були збудовані ще в 50-тих – 70-тих роках, і діючі на той час нормативно-правові акти проектування та будівництва не передбачали належного обладнання засобами безбар’єрного доступу для маломобільних груп населення.

За результатами моніторингу слід відзначити роботу таких районів: Більмацького, Запорізького, Мелітопольського, Чернігівського, Бердянського, Новомиколаївського, Василівського, Великобілозерського, Кам’янсько-Дніпровського та Приморського.

– В останні роки приділялося недостатньо уваги людям з обмеженими фізичними можливостями. Нині питання захисту осіб з обмеженими можливостями, забезпечення їх прав актуалізувалося у зв’язку з подіями на Сході України, багато учасників антитерористичної операції отримали інвалідність внаслідок поранень. Враховуючи це, органам влади та місцевого самоврядування слід вжити невідкладних заходів та знайти можливість для покращення ситуації з облаштування засобами безперешкодного доступу в районах та містах для людей з особливими потребами, знайти фінансові ресурси та передбачити в місцевих бюджетах кошти на покращення умов життя людей з інвалідністю.

Події на Сході актуалізують проблему безбар’єрного доступу для інвалідів. запорізька область, доступність, особливими потребами, інвалід, інвалідність

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Запорізька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*