Подорожуємо світом без перешкод

Подорожуємо світом без перешкод. аеропорт, літак, обмеженими можливостями, пасажир, перевезення, person, ceiling, luggage, indoor, sports equipment, airport, bicycle wheel, cart, pulling, land vehicle. A group of people standing around a luggage carousel at an airport

Подорожуємо світом без перешкод. аеропорт, літак, обмеженими можливостями, пасажир, перевезення

Саме під таким девізом повинні працювати всі інфраструктурні мережі, а особливо компанії, що надають транспортні послуги. І, в першу чергу весь цей комплекс якісних та адаптованих під свої потреби повинні отримувати в повному обсязі пасажири з обмеженими можливостями. У разі необхідності, така допомога дозволить: вільно переміщатися аеропортом, пройти реєстрацію на рейс, зареєструвати багаж і будь-які засоби пересування, пройти на посадку, сісти в літак і зайняти своє місце в салоні, вийти з літака, отримати багаж і засоби пересування, покинути аеропорт.

Дуже важливо, що весь перелік послуг, що надаються чітко регламентований законом. Послугу із супроводу такого пасажира потрібно замовляти в авіакомпанії завчасно, не менше ніж за 48 годин. Ну, і щоб співробітники компанії могли надати вам необхідну допомогу, ви повинні прибути на реєстрацію за дві години до вильоту рейсу. Потрібну інформацію можна знайти на сайті аеропорту або авіакомпанії перевізника.

Для пасажирів, які потребують особливої уваги і не можуть самостійно пересуватися, аеропорт «Київ» придбав амбуліфт – спеціальний транспорт, який призначений для підйому таких мандрівників на борт літака. Для того щоб скористатися послугою, пасажиру необхідно заздалегідь повідомити авіакомпанії про майбутній політ. Співробітники служби наземного обслуговування аеропорту нададуть необхідну допомогу в пересуванні по аеропорту, проходження передполітних формальностей і посадці на борт повітряного судна. В аеропорту є спеціальні пандуси, ліфти, окремі кабіни в туалетах, безкоштовні паркувальні місця для автомобілів для пасажирів, які потребують особливої уваги.

Щоб пасажири з обмеженими фізичними можливостями могли безпечно пересуватися, не витрачаючи часу даремно, в деяких аеропортах встановлені спеціальні вказівники для цієї категорії пасажирів. Крім того, спеціальні проходи для пасажирів з обмеженими можливостями дозволяють їм уникнути черг при реєстрації на рейс, а також на інших пунктах контролю пасажирів. До речі, пройти реєстрацію на рейс можна в режимі онлайн або в аеропорту, біля стійки реєстрації, а також за допомогою інтерактивних терміналів.

Як правило, в залежності від статуту кожної авіакомпанії, крім норми провозу багажу, такий пасажир може безкоштовно провезти в багажному відділенні літака: 2 засоби для особистого переміщення (крісло, скутер, самокат), 1 додаткове місце багажу вагою до 23 кг для перевезення медичного обладнання. У самому салоні літака дозволяється провозити одне місце багажу вагою не більше 12 кг.

Якщо пасажир подорожує в інвалідному кріслі, попередньо забронювавши спеціальне супровід, йому повинні забезпечити посадку поза чергою. Пасажирські крісла більшості повітряних суден обладнані підлокітниками що піднімаються або опускаються. Вони допомагають при переміщенні пасажира з візка на сидіння пасажирського крісла. Бортпровідники нададуть допомогу в розміщенні в салоні, а милиці, тростину, складні ходунки розміщуються в салоні в безпосередній близькості від місця пасажира.

Подорожуємо світом без перешкод. аеропорт, літак, обмеженими можливостями, пасажир, перевезення

Ну, і після приземлення пасажир повинен почекати, поки салон літака не залишать інші пасажири. На далеко магістральних рейсах ваш багаж і інвалідне крісло (якщо воно знаходилося в багажному відділенні літака), а також другий особистий засіб пересування, якщо воно необхідне, видаються позачергово. Також допомога повинна бути надана при пересадці з одного рейсу на інший в межах одного аеропорту.

До слова, авіакомпанія може і відмовити пасажиру в перевезенні у в деяких випадках, визначених законодавством. Причин може бути декілька: якщо стан здоров’я пасажира вимагає особливих умов повітряного перевезення або загрожує безпеці самого пасажира або інших осіб. Якщо під час перевезення пасажира необхідне надання киснево-повітряної терапії з використанням кисневого балона, не узгоджена у встановлений строк, якщо перевезення візка не замовлене при бронюванні та оформленні авіаквитка, перевезення хворого на ношах не оплачене відповідно до тарифів, встановлених авіакомпанією-перевізником.

Собака, що має спеціальну підготовку і надає допомогу пасажирові з обмеженнями життєдіяльності, – собака-помічник перевозиться за попереднім погодженням. У деяких випадках безкоштовно, але частіше за додаткову плату.

Подорожуйте із задоволенням!

Прес–центр (+38 044) 339-20-08
Галина Богданенко, керівник прес-служби, відділу маркетингу та реклами Міжнародного аеропорту «Київ»

Міжнародний аеропорт “Київ”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*