В Головному управлінні Національної поліції в Закарпатській області правоохоронці, представники влади, громадських організацій та журналісти провели зустріч на тему: «Моніторинг територіальних органів Національної поліції в Закарпатській області на доступність для маломобільних груп населення, осіб з проблемами зору»
1 листопада старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини НПУ Тетяна Трильо презентувала спільний проект з ГУНП в Закарпатській області – моніторинг всіх територіальних підрозділів поліції з метою встановити їх доступність для людей з особливими потребами.
«Впродовж листопада робоча група з числа працівників поліції, громадських організацій та представників влади обстежить всі відділи та відділення поліції. У всіх адмінспорудах поліції є пандуси, проте ми перевіримо наскільки вони зручні, чи на належній висоті розміщені кнопки виклику чергового на входах. Крім цього працюватимемо над тим, щоб у майбутньому розмістити таблички з підписами з шрифтом Брайля на спорудах», – анонсувала Тетяна Трильо.
Начальник чергової частини Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Закарпатській області Віктор Рєпка на зустрічі наголосив, що поліція області завжди опікувалася людьми з особливими потребами та дбала про те, щоб такі особи мали вільний доступ до своїх адмінбудівель.
«Хочу також наголосити на тому, що всі громадяни, які стають свідками порушень прав людей з особливими потребами повинні одразу звертатися в поліцію. Лінія «102» працює 24 години, сім днів на тиждень. Наряди груп реагування патрульної поліції та патрульні міст Ужгорода та Мукачева виїжджають оперативно і припиняють правопорушення. Ми рухаємося назустріч населенню, так в кінці серпня запустили мобільний додаток «Моя поліція», «Поліція 102», який значно спростив процес повідомлення про злочин. Головне управління Національної поліції в Закарпатській області відкрите до співпраці, ми прагнемо покращувати свої сервіси для громади і моніторинг доступності територіальних підрозділів для людей з особливими потребами – це ще один етап цього процесу», – відзначив Віктор Рєпка.
На зустрічі обговорили і зміни до законодавства, які збільшують штрафи за стоянку автомобілів на місцях для водіїв з інвалідністю. Ця норма прописана в Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за парковку, зупинку, стоянку транспортних засобів на місцях, призначених для осіб з інвалідністю». Даний Закон вніс зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення (КУАП). Таким чином штраф за таке правопорушення зріс з 1020 до 1700 грн.
Заступник начальника УПП в містах Ужгород та Мукачево Сергій Мельник пояснив, що розмір штрафу залежить від того, чи водій визнав свою провину, адже щире розкаяння мотивує патрульного виписати штраф на 1020 грн, а от обурення змусять схилитися до максимального покарання.
«З моменту вступу в дію нових штрафів патрульна поліція вже склала 7 таких матеріалів. Хотілося б, щоб особи усвідомлювали, що порушників не лише штрафуватимуть, їх автомобілі можуть евакуювати», – звернув увагу Сергій Мельник.
В свою чергу голова Закарпатського обласного товариства інвалідів Денис Сухотін наголосив, що нові штрафи – це не вид репресій, а нормальна європейська практика.
«Ми рухаємося в Європу, а значить бажання не паркуватися на місцях для людей з особливими потребами в людей без інвалідності має бути не через підвищення штрафів, а тому, що це звична норма життя. І чим більше ми говоритимемо про цю проблему, тим краще», – підсумував Денис Сухотін.
Відділ комунікації
поліції в Закарпатській області