Полтавський краєзнавчий музей зроблять доступнішим для маломобільних груп населення (ФОТО)

Полтавський краєзнавчий музей зроблять доступнішим для маломобільних груп населення (ФОТО). полтава, доступність, музей, облаштування, інвалідність

Полтавський краєзнавчий музей зроблять доступнішим для маломобільних груп населення. полтава, доступність, музей, облаштування, інвалідність

Люди похилого віку, люди з інвалідністю чи травмами, батьки з малюками в дитячих візочках. Це маломобільні групи, які потребують зручнішого простору для пересування. Саме для таких категорій населення хочуть зробити доступною будівлю Полтавського обласного краєзнавчого музею імені Василя Кричевського. 24 квітня відбулося комісійне обстеження з питань доступності для осіб з інвалідністю території, будівлі та приміщень музею.

Зокрема, обговорили питання забезпечення доступності входу в будівлю, всіх поверхів музею, реконструкції вбиралень для людей з інвалідністю. Головна мета, говорить заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, – в ході реконструкції зберегти автентичність об’єкта як унікальної пам’ятки архітектури національного значення.

«Краєзнавчий музей потрібно зробити максимально відкритим, доступним для всіх категорій населення. Щоб це було зручно, комфортно, але при цьому ми повинні пам’ятати, що ця будівля- архітектурна та історична перлина Полтавщини. Я за те, щоб не втручатися в зовнішній вигляд будівлі музею. Тому всі ці пристосування та новітні технології, які ми плануємо закласти, насамперед спрямовані на збереження композиції, стилістики й унікальності цієї будівлі», – сказала Катерина Рижеченко.

Як розповіла заступник директора Департаменту культури і туризму ОДА Інна Шерстюк, нині вже виділили кошти на виготовлення проєктно-кошторисної документації. «Вже підготовані документи на проведення тендеру. Обласна рада виділила кошти на підготовку науково-проєктної документації та проведення робіт із облаштування доступності будівлі для маломобільних верств населення. 1,5 мільйона гривен спрямують на облаштування входу та 350 тисяч гривен – на виготовлення науково-проєктної документації», – сказала Інна Шерстюк.

Також комісія брала до уваги й майбутню перспективу розвитку та облаштування внутрішнього двору та території музею, які плануються для низки нових культурно-мистецьких заходів».

Полтавська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*