Правосуддя без бар’єрів: досвід столичних судів

Правосуддя без бар’єрів: досвід столичних судів. київ, доступність, правосуддя, суд, інвалідність, indoor, person, wall, computer, furniture, ceiling, laptop, chair, man, table. A group of people sitting at desks in a room

Правосуддя без бар’єрів: досвід столичних судів. київ, доступність, правосуддя, суд, інвалідність

Вища рада правосуддя та Державна судова адміністрація України ввійшли до складу постійних членів робочої групи із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у місті Києві

Останніми роками відбувається важлива трансформація у сприйнятті суспільством суті інвалідності. Головним стає питання, які безпосередньо зміни може запровадити суспільство задля того, щоб особи з інвалідністю відчували себе повноправними членами соціуму в усіх сферах.

В Україні вживаються заходи для забезпечення осіб з інвалідністю ефективним доступом до правосуддя на рівні з іншими категоріями громадян. З цією метою, насамперед, було створено робочу групу із забезпечення доступності суду та судової процедури для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення у місті Києві, яка вже вп’яте скликає своє засідання у столиці.

Головним питанням порядку денного чергового засідання робочої групи, що відбулося 23 червня 2017 року, стало включення Державної судової адміністрації України та Вищої ради правосуддя до складу її постійних членів. Зазначені органи судової влади оцінили діяльність робочої групи як успішну та корисну, долучившись до членства в ній.

Крім того, під час засідання було створено секцію з розробки єдиного стандарту “Навігація в суді”, до складу якої увійшли і представники Вищої ради правосуддя.

Загалом під час засідання було окреслено низку нагальних питань, зокрема, пов’язаних архітектурною доступністю споруд для людей з особливими потребами. Так, учасники зібрання продовжили розпочате апеляційним судом міста Києва на травневому засіданні робочої групи ознайомлення з тим, що зроблено і що планується зробити, аби судові установи столичного регіону стали комфортнішими. Свої презентації на тему процесу адаптації існуючого фонду забудови до потреб інвалідів в інтерактивній формі представили Київський апеляційний адміністративний суд, Київський апеляційний господарський суд та Шевченківський районний суд міста Києва.

Виходячи з того, що сучасне життя формує відповідні вимоги до правового та соціального захисту людей з інвалідністю, можна констатувати, що проведена робота свідчить про посилену і комплексну увагу до проблем цієї категорії населення з боку керівництва судових установ.

Присутні висловили впевнену позицію, що поступова архітектурна доступність судів столичного регіону – чудова ілюстрація створення передумов для зручності перебування в них людей з особливими потребами, а також реалізації ряду заходів, спрямованих на поліпшення доступу до правосуддя людей з обмеженими можливостями.

Управління інформації
та забезпечення комунікаційної діяльності

Вища рада правосуддя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*