Пресреліз: У Сумах провели акцію “Місто, дружнє до візочка”

Пресреліз: У Сумах провели акцію “Місто, дружнє до візочка”. суми, доступність, петиция, проєкт, інвалідність

Пресреліз: У Сумах провели акцію “Місто, дружнє до візочка”. суми, доступність, петиция, проєкт, інвалідність

5 вересня представники ГО “Бюро правничих комунікацій” провели в Сумах акцію “Місто, дружнє до візочка”, аби привернути увагу містян до проблем, пов’язаних із бар’єрністю центральної частини міста Суми.

Програма акції включала пластичний перформанс “Прості речі” від театру Нянькіних, екскурсію “Кути й градуси доступності”, презентація фотостенду “Місто, дружнє до візочка?”, що містила світлини бар’єрних та безбар’єрних місць в Сумах, зафіксовані активістами під час моніторингів доступності міста. Городян також просили підтримати електронну петицію, направлену на створення доступного середовища для маломобільних груп населення цієї частини обласного центру, яку ініціювали представники згаданої громадської організації.

За словами менеджерки проєкту Марини Єжкун, перевірки доступності, які проводила громадськість у центральній частині міста навесні та влітку 2020 року, зафіксували значну кількість бар’єрів. У електронному зверненні, розміщеному на сайті електронних петицій, громадськість просить створити при Сумській міській раді профільну аудитну комісію за участю у т.ч. представників ГО людей з інвалідністю, яка би перевірила стан додержання суб’єктами господарювання дотримання державних будівельних норм В.2.2-40:2018 “Інклюзивність будівель і споруд”, а також розробила проєкт програму доступності міста на 2021-2023 роки.

“Цією акцією ми хочемо об’єднати містян навколо теми побудови доступного міста. Безбар’єрне місто потрібне всім сумчанам, оскільки доступність стосується кожного. Маленькі діти у дитячих візочках та їхні батьки, люди з інвалідністю, які користуються колісними засобами, особи поважного віку найбільше потерпають від бар’єрів. Забезпечення вимог, викладених у петиції, дасть можливість почати хоча б якусь діяльність, направлену на розширення можливостей для безперешкодного пересування центром міста, в першу чергу, маломобільних груп громадян”. – зазначила Марина Єжкун.

Захід відбувся в рамках проєкту “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми”. Організатори обрали формат безконтактної участі в акції. Бажаючих долучитись до заходу запрошували переглядати трансляцію у соцмережах. Відео вже переглянули понад 600 осіб. Збір підписів за петицію створення доступного середовища триває. До завершення збору підписів залишилось 40 днів. Підтримати петицію можна за посиланням https://petition.e-dem.ua/sumy/Petition/View/2422

Цей захід відбувся в рамках проєкту “Залучення маломобільних груп громадян до адвокації системних змін у сфері доступності м. Суми”. Проєкт реалізується у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю ГО «Бюро правничих комунікацій» i не обов’язково відображає погляди USAID або уряду США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*