Результати дистанційного моніторингу громадських приймалень Закарпатської, Київської, Кіровоградської та Донецької ОДА, а також громадської приймальні Мінреінтеграції на предмет доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

Результати дистанційного моніторингу громадських приймалень Закарпатської, Київської, Кіровоградської та Донецької ОДА, а також громадської приймальні Мінреінтеграції на предмет доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. дбн, громадська приймальня, доступність, моніторинг, інвалідність, abstract, art, screenshot. A close up of a metal bench

З метою з’ясування інформації про стан забезпечення архітектурної доступності громадських приймалень Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Закарпатської обласної державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації, Кіровоградської обласної державної адміністрації, а також Донецької обласної державної адміністрації для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини проведено дистанційний моніторинг.

Моніторинг здійснювався шляхом направлення опитувальника доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За результатами моніторингу з’ясовано, що архітектурна доступність громадської приймальні Закарпатської обласної державної адміністрації для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення лише частково відповідає вимогам Державних будівельних норм ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.11.2018 № 327, зокрема: відсутні тактильні смуги та кольорове маркування сходів, поручнів, країв пандуса та прозорих стін і дверей, відсутня кнопка виклику персоналу, відсутні тактильні таблички (щодо орієнтування в просторі та послугах).

Приміщення громадської приймальні Кіровоградської обласної державної адміністрації частково відповідає вимогам доступності для потреб осіб з інвалідністю, зокрема наявний пандус, кнопка виклику співробітників розміщена на висоті не вище 110 см, дверні прорізи широкі для проходження крісла колісного, наявний підіймач, кабіна санвузла обладнана відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних.

Проте не враховано потреби осіб з порушенням зору, оскільки відсутні зовнішні та внутрішні тактильні таблички для таких людей, а також відсутні тактильні смуги та кольорове маркування сходів і поручнів.

У ході опрацювання опитувальника доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, надісланого Донецькою обласною державною адміністрацією з’ясовано, що вхід до приміщення громадської приймальні, облаштовано пандусом. Проте пандус встановлено із недотриманням вимог ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд».

Окрім того, кабіна санітарного вузла розміщена на доступному поверсі, проте не обладнана відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних. Також відсутні кнопка виклику персоналу, тактильні таблички та тактильні смуги, кольорове маркування сходів і поручнів.

Громадські приймальні Мінреінтеграції розташовані за окремими адресами: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26-а та площа Лесі Українки, 1. Архітектурна доступність громадської приймальні за адресою: м. Київ, площа Лесі Українки, 1 для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення лише частково відповідає вимогам Державних будівельних норм ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», зокрема: відсутня кнопка виклику персоналу при вході в приміщення, відсутні тактильні позначки перед сходами, на кнопках ліфта. Також відсутні світлові, графічні та тактильні позначення поверхів та маркування перепадів рівнів підлоги.

За результатами аналізу опитувальника стосовно доступності громадської приймальні Мінреінтеграції, розташованої за адресою: бульвар Лесі Українки, 26-а, встановлено наявність наступних недоліків: ширина та кут зовнішнього пандуса, а також його покриття не відповідає встановленим вимогам, відсутня кнопка виклику персоналу при вході в приміщення, відсутні тактильні позначки перед сходами та маркування перепадів рівнів підлоги, коридори всередині приміщення не є достатньо широкими, а висота порогів перевищує 2 см.

Приміщення громадської приймальні Київської обласної державної адміністрації також лише частково відповідає вимогам доступності для потреб осіб з інвалідністю.

На вході до приміщення та в приміщенні наявні пандуси, які в цілому відповідають вимогам Державних будівельних норм ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», наявна кнопка виклику персоналу, однак вона розміщена на висоті вище 110 см, наявні тактильні таблички та візуальна інформація, що допомагає орієнтуватися в просторі. Крім того, санвузол у приміщенні адаптований до потреб осіб з інвалідністю.

Окрім того, на сходах при вході до приміщення та в будівлі відсутні тактильні смуги та/або кольорове маркування, а у ліфті відсутні тактильні позначення на кнопках, які дублюють збільшений текст контрастного до фону кольору, та світлові (графічні) позначення поверхів зі звуковим сигналом в кабіні та на поверхах.

У зв’язку із зазначеним, існує потреба в усуненні виявлених під час моніторингу недоліків, що дасть можливість особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення без перешкод відвідувати громадські приймальні Закарпатської, Київської, Кіровоградської та Донецької обласних державних адміністрацій, а також Громадської приймальні Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*