Результати моніторингу громадських приймалень Міністерства культури та інформполітики України, Міністерства розвитку громад та територій України та Державної служби України з питань праці на предмет архітектурної доступності для осіб з інвалідністю

Результати моніторингу громадських приймалень Міністерства культури та інформполітики України, Міністерства розвитку громад та територій України та Державної служби України з питань праці на предмет архітектурної доступності для осіб з інвалідністю. громадська приймальня, доступність, моніторинг, перевірка, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

З метою з’ясування інформації про стан забезпечення архітектурної доступності громадських приймалень Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства розвитку громад та територій України та Державної служби України з питань праці для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, працівниками Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснено виїзний моніторинговий візит.

Перед проведенням моніторингу працівниками Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено перевірку офіційних сайтів вказаних центральних органів виконавчої влади з метою з’ясування інформації про роботу громадських приймалень, а також доступності веб-сайтів до потреб осіб з порушенням зору.

Щодо цього варто зазначити, перевірити доступність веб-сайту Міністерства культури та інформаційної політики України не вдалося, оскільки наразі сайт не працює.

Офіційний веб-сайт Державної служби України з питань праці є повністю адаптованим до потреб осіб з порушенням зору, зокрема доступними для перегляду в зазначеному режимі є всі вкладення сайту, також можливо регулювати колір та розмір шрифту.

На офіційному веб-сайт Міністерства розвитку громад та територій України наявне посилання на адаптовану до потреб людей з порушенням зору версію сайту, проте не можливо регулювати колір та розмір шрифту.

Під час моніторингових візитів до громадських приймалень зазначених вище центральних органів виконавчої влади з’ясовано наступне. Вхід до громадської приймальні Державної служби України з питань праці не пристосований для вказаної категорії осіб.

Прийом громадян здійснюється на першому поверсі, водночас дане приміщення також не відповідає вимогам ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд», затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово–комунального господарства України від 30.11.2018 № 327.

За результатами моніторингу громадської приймальні Міністерства культури та інформаційної політики України з’ясовано, що вхід до громадської приймальні не облаштований відповідно до потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

За інформацією працівників міністерства у зв’язку карантинними заходами, які вживаються Урядом України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 наразі прийом громадян не здійснюється.

З метою забезпечення доступності для осіб з інвалідністю керівництвом міністерства вживаються відповідні заходи. Як було поінформовано моніторів, роботи із облаштування планується завершити до кінця цього місяця.

У ході моніторингу громадської приймальні Міністерства розвитку громад та територій України встановлено, що прийом громадян з 27.08.2020 громадян здійснюється за адресою: вул. Ділова, 24, м. Київ. Проте, на офіційному сайті міністерства зазначається інформація про прийом громадян за адресою: вул. Велика Житомирська, 9.

Під час моніторингового візиту громадської приймальні Міністерства розвитку громад та територій України з’ясовано, що вхід до приміщення, в якому знаходяться спеціалісти з прийому заяв, є неможливим для осіб, які пересуваються на кріслах колісних та ускладнений для маломобільних груп населення, а також для осіб з порушенням зору. Оскільки зовні та всередині приміщення відсутні пандус, рельєфна плитки та тактильні позначення, а також відсутня кнопка виклику спеціаліста, хоча прийом громадян здійснюється на 10 поверсі будівлі.

Кабіни санітарних вузлів, розташовані на першому та десятому поверхах, не обладнані відповідно до потреб осіб, які пересуваються на кріслах колісних.

З огляду на зазначене, існує потреба в усуненні виявлених під час моніторингу недоліків, що дозволить особам з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення без перешкод відвідувати громадські приймальні Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства розвитку громад та територій України та Державної служби України з питань праці.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*